Лебеді у Бердичеві лишаються на зиму не дарма (ВІДЕО)

3


Фото: ВІДЕО: Віталій Сінєльніков

30 Листопада 2017,
15:19
Коментувати

3

Автор: Юлія Сінєльнікова

Днями у районі пішохідного мосту бердичівляни помітили на тонкій кризі річки Гнилоп’ять самотнього лебедя. Птах сидів не рухаючись. З висоти навіть здалось, що він примерз, бо трохи схилився на один бік і не міг дотягнутись до усіх крихт хліба, які йому кидали з мосту. По допомогу люди звернулись до рятувальників, пожежна частина яких знаходиться поряд. Оцінивши ситуацію, ті вирішили: спробують врятувати птаха. Взяли човна, стали потихеньку добиратись по кризі до лебедя. Інші рятувальники з мосту готувались накинути на нього ковдру. Лебідь, почувши шум човна позаду себе, ставши борсатись лапами у води з усіх сил. Найімовірніше, сонце того дня розтопило лід і птаху вдалось відірватись від нього. Він вирвався зі своєї пастки і злетів у небо.

Яка його доля, важко сказати. Того дня про схожу ситуацію місцевому ветеринару Сергію Орлюку і повідомили мешканці Бердічівського району. Він упевнений: правильна поведінка людей у схожій ситуації – це половина успіху в порятунку птаха.

«Не відганяти, не ловити лебедів, за можливості їх треба підгодовувати, щоб смороду малі сили, малі доступ до їжі. Бо лунка зменшилась, їжі немає де взяти. Альо не виганяти з лунки, бо замерзнути», – каже лікар-ветеринар Сергій Орлюк.

Чоловік розповідає: лебеді не завжди на зиму відлітають у теплі краї, смороду часто зимують тут. Чим більше люди підгодовують птахів, тім більше вони почуваються у безпеці.

«У них гарне пір’я, пух, вони переносять температуру до 20 градусів морозу без питань. Альо якщо смороду на води, не на льоду і не на суші», – каже ветеринар.

У їжі ці птахи не примхливі. Але варто пам » ятати: це не домашній птах, тому без води йому важко.

«Лебідь – з вигляду качиних, вони їдять все: хліб, рибу дрібну, зерно, вони не перебирають харчами», – говорить Сергій Орлюк.

На подвір’я ї ветеринарної клініки нині живе два лебеді з району. Птахи хоч і молоді, але зграя їх покинула. А від сімейство нещодавно безжалісно застреленого лебедя у Бердичеві, говорити Сергій Орлюк, відлетіло з озера. Люди намагались зробити все можливе, щоб їм було комфортно.

Якщо вам довелося рятувати птаха через поранення, чи ви побачили, як його лапки примерзли до льоду, звертайтесь по допомогу до фахівців.

Оставить комментарий