Квести, фотозони, виставки – у Житомирі студенти та викладачі музичного училища долучились до соціально-просвітницької акції проти мови ненависті в онлайн-просторі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1


Фото: Діана Гречко

6 Лютого 2018,
13:48
Коментувати

29

Автор: Діана Гречко

Працівники та студенти Житомирського музичного училища імені Віктора Косенка 6 лютого вперше долучились до соціально-просвітницької акції «Do music! No hate!», яка заохочує поважати свободу слова та спрямована на розвиток альтернативних протидій мові ненависті у житті та віртуальному світі.

«Ми вирішили долучитись до цієї акції, адже в училищі навчаються студенти від 15-ти до 19-ти років, 90% з них – не місцеві. І коли вони потрапляють в умови самостійності, то виникає багато проблем. Саме тому з метою профілактики мі і долучились до цієї акції. Із прикрістю можу констатувати той факт, що майже кожен студент зіштовхувався із негативним досвідом спілкування в Інтернеті та отримував у свою адресу негативні слова. На жаль, для багатьох проявів вербальної насилля є нормою. Особа пасивно згодна з тим, що їй говорять. На мою думку, подібні акції корисні для різних верств населення. Саме тому акція закликає задуматись та змінити своє відношення до такого виду насилля та не дозволяти подібне. Так не має бути», – зазначила практичний психолог Житомирського музичного училища імені В. С. Косенка Алла Вишина.

Програмою заходу передбачена майстерня для заступників директорів із виховної роботи зі всієї Житомирщини ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Також наявні фотозони, де кожен охочий може сфотографуватись, виставки фотографій Леоніда Шевчука, роботи Василя Вознюка. Також діятиме пошта добра, де кожен зможе написати листівку, автор найкращої з яких отримає винагороду. Проводитиметься квест та концерт для студентів.

«6 лютого – День безпечного Інтернету. Музучилищі проявило ініціативу долучитись до соціально-просвітницької акції „Do music! No hate!“, тобто розвивайся, альо не наслідуй інших», – зазначила координатор програми «Рух проти ненависті» Надія Павлик.

ДОВІДКОВО: Національна кампанія «Рух проти ненависті» в Україні – це молодіжний рух за права людини в Інтернеті, за повагу один до одного, за різноманітність думок, поглядів, суджень, цілей. Кампанія створена з метою протидії проявам расизму і дискримінації (зокрема розпалювання ненависті) в Інтернет-мережі шляхом надання молоді знань і навичок, необхідних для виявлення та протидії порушенням прав людини.

Підлітки та молодь є найбільш активними користувачами мережі Інтернет, а значить, саме вони є найбільш вразливою соціальною групою, яка потребує допомоги та захисту від мови ненависті, мови ворожнечі. Прояви ксенофобії, дискримінації за будь-якою ознакою, кіберзнущань, кіберненависті, булінгу та інші в Інтернеті руйнують особистість та ідентичність молодої людини, наносять емоційну та психологічну шкоду, а в крайніх випадках можуть стати причиною самогубства.

Актуальність теми полягає в тому, що молодь – це майбутнє країни, тому важливо проявити турботу про їхнє психічне та фізичне здоров’я, надати інформаційну, організаційну, правову допомогу тощо.

Оставить комментарий