КП «Житомирводоканал» у 2018 році планує здійснити зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

6


Фото: мережа Інтернет

13 Серпня 2017,
11:17
Коментувати

3

КП «Житомирводоканал» інформує про намір здійснити у 2018 році зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Про це повідомляє прес-служба КП «Житомирводоканал».

Повідомлення про намір КП «Житомирводоканал» здійснити зміну у 2018 році діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», КП «Житомирводоканал»інформує про намір здійснити зміну тарифів на послуги у наступних розмірах (з урахуванням податку на додану вартість):

  • централізоване водопостачання – 7,37 грн/м3;
  • централізоване водовідведення – 8,32 грн/м3.

Обґрунтування причин зміни тарифу

Діючі на сьогодні тарифи затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від 22.03.2017 р. №310, у розмірах 5,34 грн. на централізоване водопостачання та 6,11 грн. на централізоване водовідведення за 1 м3 (без ПДВ) і застосовуються з 15.04.2017 р.

З часу встановлення тарифів відбулося зростання цін на енергоносії (електроенергію, природний газ, паливно-мастильні матеріали) та інші матеріально-технічні ресурси, що призвело до збільшення фактичної собівартості послуг у порівнянні з врахованою у діючих тарифах КП «Житомирводоканал».

Фактичний рівень відшкодування економічно обґрунтованих витрат підприємства діючими тарифами за І півріччя 2017 року склав:

  • централізоване водопостачання – 80,2 %
  • централізоване водовідведення – 98,9 %.

Внаслідок підвищення цін на енергоносії та інші матеріальні ресурси без одночасного підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, КП «Житомирводоканал» отримало збитки за І півріччя 2017 року у сумі – 11,4 млн. грн.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

Таким чином, плановані тарифи на послуги з:

  • централізованого водопостачання – зростуть на 15,0% (діючий тариф 6,408 грн/м3 з врахуванням податку на додану вартість);
  • централізованого водовідведення – зростуть на 13,4% (діючий тариф 7,332 грн/м3 з врахуванням податку на додану вартість).
  • КП «Житомирводоканал» здійснити зміну у 2018 році діючих тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», КП «Житомирводоканал» інформує про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги у наступних розмірах (з урахуванням податку на додану вартість):

  • централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 6,86 грн/м3;
  • централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 7,85 Діючі на сьогодні тарифи затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від 22.03.2017 р №311, у розмірах 6,792 грн. на централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) та 7,764 грн. на централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) за 1 м3 (з ПДВ) і застосовуються з 15.04.2017 р.

З часу встановлення тарифів відбулося зростання цін, що призвело до збільшення фактичної собівартості послуг у порівнянні з врахованою у діючих тарифах КП «Житомирводоканал».

Встановлення розрахованих тарифів дозволить КП «Житомирводоканал» отримати доходи, достатні для покриття витрат підприємства на здійснення вищевказаних видів діяльності.

Зауваження і пропозиції приймаються до 28 серпня 2017 року за адресою: вул.Чуднівська, 120, м. Житомир, 10005, е-mail: [email protected] (із зазначенням в темі листа: «зауваження і пропозиції до тарифів»).

Відкрите обговорення щодо необхідності здійснити зміну діючих тарифів у 2018 році відбудеться, 29 серпня 2017 року о 10:00 в актовому залі КП «Житомирводоканал» (вул. Чуднівська, 120).

Оставить комментарий