«Коболєв, поверни країні бабки»: В мережі лютують після рішення Стокгольмського арбітражу щодо «Газпрому»

5


Компанія «Газпром» повідомила про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у газовій суперечці України і Росії через контракту на транзит газу, повідомляють російські ЗМІ, передає сьогодні Бі-бі-сі.

Таке рішення прийняв апеляційний суд округу Свеа в Швеції. «Нафтогаз» вже назвав це рішення тимчасовим.

В кінці лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» і зобов’язав «Газпром» виплатити компанії 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу з транзитним контрактом.

З урахуванням задоволених зустрічних вимог російської компанії, «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» 2,56 млрд доларів.

«Апеляційний суд погодився, що є достатні підстави для зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Винесення наказу позбавляє НАК «Нафтогаз Україна», зокрема, підстав для спроб арешту активів «Газпрому» за кордоном. Дана обставина буде використано «Газпромом» при оскарженні дій судових приставів у Швейцарії та Нідерландах», — йдеться в повідомленні російської компанії.

Відповідно до закону Швеції «Про арбітраж», наказ апеляційного суду не можна оскаржити, вважає «Газпром».

Тимчасове рішення?

«Нафтогаз Україна» вже заявив, що буде намагатися скасувати рішення апеляційного суду округу Свеа.

«Рішення апеляційного суду про зупинення виконання є тимчасовим і було видано без заслуховування «Нафтогазу». «Нафтогаз» попросить, щоб рішення скасували на основі рішучих контрдоводів, і очікує, що запит розглянуть найближчим часом», — цитує заяву «Нафтогаз Україна» агентство «Українські новини».

У червні 2018 року «Нафтогаз Україна» повідомив, що суд у Нідерландах розпорядився заарештувати активи «Газпрому» у рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з російської компанії 2,56 млрд доларів.

«Голландський суд задовольнив ці клопотання, але шість із семи дочірніх компаній «Газпрому» в Голландії відмовилися співпрацювати з судовими приставами. Однак все це ніяк не вплине на арешт», — йдеться у заяві «Нафтогазу».

В Амстердамі розташований головний офіс Gazprom International — ця структура бере участь у роботі міжнародних проектів «Газпрому» по всьому світу, пише РБК. Крім того, в Нідерландах базується Gazprom Energy.

30 травня стало відомо, що рішення про арешт активів «Газпрому» у рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу ухвалив суд у Швейцарії.

У «Нафтогазі» повідомили, що судові пристави «проводять дії», щоб заморозити частки «Газпрому» і Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.

Цікавий у зв’язку з цією сьогоднішньої новиною і ще один момент.

Як відомо, керівництво «Нафтогазу» поспішило призначити собі величезні премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі.

Проте так виходить, що тепер воно має хоча б «тимчасово» повернути ці гроші. Чи Не так?..

«А премія вже пішла мамі в Америку, наскільки я зрозумів?!», — єхидно запитав у Фейсбуці з цього приводу екс-міністр Олексій Кучеренко.

«Апеляційний суд шведського округу Свеа призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній Газпромом газовій справі з Нафтогазом. Андрюха, поверни країні бабки!!!», — конкретно зажадав журналіст і публіцист Олександр Дубинський…

«>

Источник

Оставить комментарий