Києву повернули унікальна будівля, яким незаконно заволоділа донецька фірма — Олігарх

4


За касаційною скаргою прокуратури міста Києва Верховним Судом прийнято рішення про повернення у власність територіальної громади столиці двох будівель – пам’яток архітектури національного значення на вул. Петра Сагайдачного, 20/2 у Подільському районі столиці. Про це «ОЛІГАРХ» дізнався з повідомлення прес-служби столичної прокуратури.

Зазначені будівлі площею 2,5 тисяч кв. м побудовані в XIX столітті. Протягом 60 років вони використовувались для розміщення військового комісаріату.

У 2008 році рішенням Київради та укладеної на його підставі незаконної угоди пам’ятник передали у власність МПП «Аквадон» – підприємству, зареєстрованому в той час в Донецьку.

Правоохоронцями встановлено, що відчуження майна відбулося без погодження Міністерства культури України, поза приватизаційної процедури і без проведення реконструкції об’єкта.

У зв’язку з цим, прокуратура Києва звернулася до суду з позовом про повернення об’єкта нерухомості у власність територіальної громади столиці. Справа розглядалася судами неодноразово. Суди першої та другої інстанцій, погоджуючись з правовою позицією прокуратури щодо незаконного вибуття майна з комунальної власності, відмовляли у задоволенні позову і через строків позовної давності.

Зазначені судові рішення прокуратура Києва оскаржила до Верховного Суду, який 13.06.2018 задовольнив касаційну скаргу прокурора і постановив повернути пам’ятник архітектури у власність територіальної громади столиці.

Рішення Верховного Суду є остаточним і оскарженню не підлягає, відзначає прес-служба прокуратури міста Києва.

Як повідомлялося раніше, військова прокуратура відсудила у Києві землю вартістю 14,7 млн
Надрукувати
Павло Полтавченко
«ОЛІГАРХ»
Источник

Оставить комментарий