Івано-франківський силач Василь Вірастюк розповів про свою мрію

3


8 Грудня 2017,
10:22
Коментувати

5

Найсильніша людина світу Василь Вірастюк взявши участь у проекті «Час будувати» на телеканалі «Інтер». В інтерв’ю відомий спортсмен розповів про те, як допоміг зробити реальністю мрію героя програми – паралімпійця Павла Горбоноса із села Карнаухівка Дніпропетровської області. Сім’я Павла, яка жила у напівзруйнованій будівлі, завдяки проекту «Час будувати» отримала нове житло, про яке мріяла багато років. Свідками неймовірних змін життя Павла та мешканців Карнаухівки стали глядачі першого випуску проекту «Час будувати», командою якого керує Оксана Марченко.

– Василь, чому ви вирішили взяти участь у проекті Оксани Марченко «Час будувати»?

– Мене завжди цікавлять проекти, які приносять радість, щастя і користь людям. А «Час будувати»? Подібних проектів в Україні ще не було. Це відбувається вперше в нашій країні. І я радію бути маленькою, але дуже важливою частинкою того фундаменту, який придумала і втілила команда проекту. Він важливий для всіх людей, яким подарували щастя. А це – не тільки безпосередні учасники проекту, а й жителі села Карнаухівка – друзі, сусіди, знайомі. Чи оцінить його вся країна? Не знаю. Думаю, хтось щиро порадіє за героїв проекту, а хтось відкрито позаздрить. Але це не важливо. Важливим є ті, що тепер сім’я Горбонос буде жити в хороших умовах.

– Що вас найбільше вразило в історії Павла Горбоноса*?

– Мене складно чимось здивувати, я завжди тверезо розмірковую над ситуаціями, можливо, у зв’язку з тім, що сам кілька разів постраждав у житті, переживши трагедію (перша дружина Василя загинула під час сходження лавини на гірськолижному курорті, – прим. ред.). Звичайно, це важко. І Павло молодець, що витримав, почав нове життя. Це заслуговує на повагу. Дивно, але коли таке відбувається в житті, люди насправді думали, що ти опустишся, зневіришся, «сядеш на стакан». Це чомусь повністю виправдовується в суспільстві. І викликає здивування, коли ти дієш інакше.

– У важкий період хто простягнув вам руку допомоги?

– У тієї момент усі мої близькі і друзі були поруч. Не залишали мене ні на хвилину. Допомагали присутністю і розмовами. Не можна замикатися у собі – це найголовніше. Щоб ти не забував, що твоє життя не закінчилося, воно триває.

– Ви брали активну участь у будівництві в Карнаухівці. Чим саме допомагали родині Горбонос?
– Було кілька моментів. Перший раз я приїхав, коли на ділянці був зведений фундамент і стіни. Потрібно було викорчувати дерева, прибрати територію, зацементувати електричну опору. У наступний приїзд ми з групою байкерів з Дніпра висаджували дерева у садку, закопували і цементували спортивну конструкцію – турнік, бруси, канат, кільця для дітей. Допомагали розчищати територію за спортзалом.

– Говорять, що, коли вас залишили головним на будівництві, працювати всі стали вдвічі швидше…
– (Сміється). Та я нібито нікому кулак не показував, але всі по виразу обличчя відразу зрозуміли, що розслаблятися не варто.

– А вам вже вдалося побудувати будинок своєї мрії?

– Він поки що існує тільки в моїх мріях. Він дуже схожий на будинок героїв проекту «Час будувати». Він невеликий, затишний і теплий. Я маю на увазі не опалення, а атмосферу в домі. Тому можна сказати, що сьогодні проект «Час будувати» і здійснив мою мрію.

– У вас троє синів. Чому ви їх вчите?
– Порядності, культурі, витримці, хоч останнє не завжди виходить. Можливо, ця якість із годиною накопичується, але поки не проявляється. Діти, в першу чергу, повинні вирости освіченими людьми, отримати гарну освіту, знати кілька мов – це важливо в наш час. І бути настільки сильними і духовними, щоб вміти постояти за себе і свою сім’я ю.

– У героїв проекту «Час будувати» здійснилася мрія. А ви самі вірите в те, що мрії збуваються?
– Звичайно, вірю. У мене якісь мрії збувалися, якісь – ні. Наприклад, у дитинстві я поставивши собі мету – мріяв стати олімпійськім чемпіоном. Вона не збулась. Альо я зміг досягти вершини і почесних звань в інших видах спорту – двічі завойовував титул найсильнішої людини у світі. Взагалі у мене такий характер, що, якщо я не впевнений в кінцевому результаті, то можу і не взятися за справу. Потрібно бути впевненим, що все вийде. Бувало, ставив перед собою нереально високі цілі. Але, як відомо, поки йдеш до мрії – ставиш рекорди!

Не пропустіть! Цієї суботи, 9 грудня, о 20:30 на «Інтері» – другий випуск реаліті-шоу «Час будувати». Команда проекту побудує новий дім багатодітній родині Зої із Житомирської області, яка залишились без даху над головою і змушена була готувати їжу на багатті.

Оставить комментарий