Главреду «РИА Новости Украина» зачитали звинувачення: СК Росії відреагував відповідним кримінальною справою

2


Головного редактора російського інформагентства «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського затримали за створення антиукраїнських статей, в яких закликається серед іншого до введення російських військ в Україну, створення «Новоросії», зміни територіальної цілісності країни. Про це йдеться в підозрі, яке зачитав у Херсонському міському суді прокурор, пише Сьогодні.

Зазначимо, сьогодні суд розглядає питання про запобіжний захід для андрія Вишинського у справі про держзраду.

«15 травня 2018 року в 19:10 Вишинський було затримано безпосередньо під час скоєння злочину. Органом досудового розслідування Вишинський підозрюється у державній зраді, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітету територіальної цілісності і недоторканності інформаційної безпеки України, що виразилося у наданні іноземній державі, іноземній організації і її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України».

Прокурор зазначив, що підозра Вишинському підтверджується сукупністю доказів, у тому числі протоколами огляду сайту «РИА Новости Украина», на якому виявлено ряд антиукраїнських журналістських статей.

«Згідно з висновками судово-лінгвістичної, семантико-текстуальної експертизи підтверджено, що в перелічених статтях містяться висловлювання щодо доцільності, можливості та необхідності зміни меж території державного кордону України, в тому числі у формі закликів, гасел, агітацій і створенні на території України серед іншого і шляхом введення російських військ в Україну, нових держав і нової держави «Новоросія» зі столицею в місті Донецьк з метою об’єднання з Росією, але не ввійти в її склад, а своїм існуванням створити нову імперію, велика держава разом з теперішньою Російською Федерацією. Крім того, у зазначених стаття міститься інформація, яка принижує національну честь і гідність, нівелює культурну та історичну цінність певної частини українського суспільства, а також наявні ознаки розпалювання міжетнічної ворожнечі серед населення».

Сторона звинувачення також зазначає, що станом на початок 2014 року інформагентство не платило податки, так як не було зареєстровано на території України як юридична особа. Таким чином дане ЗМІ приховувало виплати своїм працівникам з метою мінімізації платежів до бюджету.

Також за словами прокурора, «РИА Новости Украина» розміщувало матеріали за вказівкою російських керівників, тому «не було самостійним і керувалося особами РФ».

«12 березня 2014 року Вишинський вже достовірно знав про результати так званого «референдуму» (в Криму) від 16 березня 2014 року. Вишинський в листуванні (з російськими керівниками – ред.) прямо стверджує, що веде інформаційну війну і свідомо уникав публікації матеріалів, які не виправдовували анексію Криму. Таким чином Вишинський був на посаді керівника представництва «МІА Росія сьогодні». Мав у якості безпосереднього керівника Кисельова, якій подав офіційні документи».

У свою чергу, слідчий комітет Росії у зв’язку із затриманням на Україні глави агентства «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського порушив кримінальну справу про перешкоджання діяльності журналіста та про притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності. Повідомлення про це опубліковано на сайті СК, передає РБК.

У ньому зазначено, що Вишинський отримав російське громадянство у вересні 2015 року. У СК наполягають, що його незаконне притягнення до відповідальності на Україні «обумовлено перешкоджання його професійній діяльності». У відомстві вважають, що Вишинського примушують «до відмови від поширення об’єктивної інформації про події на території Російської Федерації і України, пов’язаних з легітимністю входження до складу Російської Федерації Автономної Республіки Крим».

Нагадаємо, що Вишинський був затриманий поруч зі своїм будинком напередодні, 15 травня, а в офісі «РИА Новости Украина» пройшли обшуки. Представник Служби безпеки України (СБУ) Олену Гітлянську заявила, що співробітники відомства розкрили «діяльність мережі медиаструктур», які використовувалися в «гібридної інформаційної війни проти України». Обшуки також пройшли в офісі агентства в Києві.

Источник

Оставить комментарий