ФСВП спростувала інформацію про погіршення здоров’я Олега Сенцова

3


Дефіциту маси тіла, який перебуває в колонії українського режисера не спостерігається, стан його здоров’я задовільний, повідомило російське відомство.Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) спростувала інформацію про значне погіршення стану українського режисера Олега Сенцова, продовжує голодування у російській колонії. Повідомлення про те, що Сенцов, який відбуває покарання в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, схуд на 30 кілограмів, не відповідає дійсності, заявили в суботу, 11 серпня, «Інтерфаксу» у прес-службі ФСВП РФ.

«На сьогоднішній день дефіциту маси тіла і погіршення стану здоров’я не спостерігається. Від запропонованої госпіталізації в лікарню засуджений відмовився в письмовій формі. Показань до екстреної госпіталізації не встановлено», — говориться далі в заяві. Стан здоров’я Сенцова на даний момент співробітники відомства оцінюють як задовільний.

Сестра і адвокат Сенцова повідомили про погіршення його стану

8 серпня двоюрідна сестра Сенцова, журналістка Наталія Каплан назвала його стан «катастрофічно поганим». «Олег мені через адвоката передав лист, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення», — написала Каплан в Facebook. За її словами, ЄСПЛ наполягає на переведенні в громадянську лікарню ближче до місця прописки. Однак Олег відмовився від цього, побоюючись, що не переживе етапу. «В цивільній лікарні в Лабитнангі, куди він вже потрапляв у реанімацію, над ним знущаються ще більше, ніж у тюремній», — повідомила вона.

Адвокат українського режисера Дмитро Дінз після відвідування свого підзахисного в російській колонії також розповів про погіршення його стану. Сенцов втратив у вазі 30 кілограм, а його пульс знизився до 40 ударів на хвилину, заявив Дінз. «Настрій у нього нормальний, бадьорий, але фізичний стан досить погане. В Лабитнангі два тижні стояла спека +40, він її дуже погано переносить, що значно погіршила його стан. На тлі цього загострилося не тільки його хронічне захворювання серця, але й додалися проблеми з нирками і печінкою», — вказав адвокат в інтерв’ю DW 9 серпня.

У 2015 році Олег Сенцов був засуджений до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Його і Олександра Кольченко, який отримав 10 років колонії, затримали у травні 2014 року в аннексированном Росією Криму і звинуватили у створенні на території півострова терористичного співтовариства.

14 травня перебуває в колонії в полярному місті Лабитнангі Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів. 19 липня режисер почав приймати невеликі порції поживних речовин, необхідних для підтримки життя.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий