Фірташ змусить українців платити за газ більше — Олігарх

8


Газорозподільні компанії завершують операцію з нарощування дохідної бази за рахунок 10 млн споживачів

Як стало відомо «ОЛІГАРХУ», 30 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував постанову Кабміну №203 від 23 березня 2016 р., яким були встановлені норми споживання природного газу для населення, чиї будинки не обладнані газовими лічильниками.

Згідно з цим документом, споживачі, які використовують газову плиту і мають централізоване забезпечення гарячою водою, платили, виходячи з розрахунку 4,4 куб.м/місяць на людину. Для тих, у кого вдома є газова плита і немає ні гарячої води, ні газового водонагрівача, норма була встановлена на рівні 7,1 куб м. А для людей з газовою плитою та газовим водонагрівачем – 14 куб м/місяць.

Якщо дивитися на ці цифри з точки зору короткострокової перспективи, то вони повинні були цілком влаштовувати облгази. Тому що вищезгадана постанова №203, яким були затверджені зазначені нормативи, що прийшло на зміну постанови Кабміну №237 від травня 2015 р., подразумевавшему більш скромні норми споживання газу: відповідно 3, 4,5 та 9 куб.м/місяць на людину.

Але у власників регіональних газорозподільних компаній були свіжі в пам’яті зовсім інші часи. Мова про те, що до появи на світ 203-го і 237-го постанов у країні дев’ять років діяла постанова Кабміну №619 (від 8 червня 1996 р.), в якому були прописані максимально вигідні газовикам умови. Так, зокрема, для споживачів, що використовують газову плиту при наявності централізованого забезпечення гарячою водою, тоді була встановлена норма на рівні 6 куб.м/місяць на людину. Для тих, у кого є газова плита і немає ні гарячої води, ні газового водонагрівача, норма встановлена на рівні 9 куб м. А для людей з газовою плитою та газовим водонагрівачем – 18 куб м/місяць.

oligarh.media

Очевидно, що ці ставки влаштовували облгази найбільше, тому вони всіма силами прагнули відновити їх у силі. Для цього була пророблена титанічна робота зі славиться своєю неупередженістю представниками української Феміди. На першому етапі учасники ринку добилися скасування вищезазначеної постанови №237 від 2015 р. Це стало можливим завдяки рішенню суду трирічної давності, визнав урядовий документ недійсним. Власне, саме після цього вердикту у 2016 р. на світло з’явилося згадана постанова №203. Але зараз прийшла і його черга: два тижні тому Окружний адмінсуд Києва визнав цей документ протиправним, пославшись на те що діяли до останнього часу норми є заниженими.

«На підтвердження невідповідності норм споживання газу фактичним обсягам споживання, позивачем надано аналіз витрат газу для побутових споживачів, проведений Проектним і науково-дослідним інститутом з газопоставке, теплопоставке та комплексному благоустрою міст і селищ України (Укрндіінжпроект). Цим документом засвідчується, що фактичний обсяг споживання газу населенням є значно вищими порівняно з затвердженими відповідачем нормами споживання газу», – йдеться в матеріалах справи.

На фото – Дмитро Фірташ

Висновок згаданого НДІ, яке лягло в основу рішення суду про скасування діяли до останнього часу нормативів, цілком задовольнило позивача – ПАТ «Хмельницькгаз». Його контрольний пакет акцій належить ПРАТ «Газтек» з орбіти Group DF Дмитра Фірташа, а наглядову раду очолює його довірена особа Девід Ентоні Ховард Браун (раніше він був головою належали Фірташу компаній Centragas Holding і Group DF Limited). Разом з ним може святкувати перемогу клубок з двох десятків облгазів і міськгазів, об’єднаних під дахом «Регіональної газовій компанії» (РГК) Фірташа, якого вважають головним вигодонабувачем цієї операції (частка РГК на газорозподільному ринку оцінюється до 75%).

І якщо Кабмін не зможе відстояти свою постанову апеляційної інстанції, на газовому ринку знову почнуть діяти максимально високі норми споживання газу населенням, прийняття ще в середині 90-х. За найскромнішими підрахунками це обернеться 30%-ним збільшенням рахунків за газ для 10 млн домогосподарств, чиї будинки не обладнані газовими лічильниками.


Надрукувати

Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Олег Кульбіда
«ОЛІГАРХ»
Источник

Оставить комментарий