Дотягнути до получки: 10 простих порад, як не витрачати весь дохід

1


Чим менше нулів у нашому зарплатному чеку, тим більше ми замислюємося про гроші. Іноді так буває, що гроші зникають безслідно, незалежно від того скільки ми заробляємо. У кожного з нас бувають періоди, коли доводиться відмовляти собі у «витівках» або навіть позичати «до получки».

Про 10 простих порад, як зробити так, щоб грошей вистачало пише FireInSpire.

Найкраще контролювати свої фінанси вийде у тих, хто має стабільний щомісячний дохід. Фрілансерам, блогерам, вільним художникам та іншим фахівцям з нестабільним графіком роботи буде трохи складніше, тому що таким людям неможливо прорахувати свій дохід і розподілити його.

У будь-якому випадку, є загальні поради для всіх, як не просадити свою зарплату і навіть відкласти.

1. Найперше, що треба зробити, якщо ми хочемо стати панами власних гаманців — це почати записувати свої витрати. В ідеалі, добре мати такий олдскульний паперовий щоденник-планер, де можна відзначати кожну покупку. Так само, почніть з першого числа місяця зберігати всі чеки від придбань.

2. В кінці першого «звітного місяця необхідно сісти і порахувати, скільки коштів у нас пішло на продукти, розваги, одяг і т. д. Це дасть уявлення про те скільки грошей іде на що. Отже, надалі можна врахувати грошові потоки і коригувати свої витрати.

3. Якщо є необхідність мати кошти про запас, а відкладати ніяк не виходить, доведеться змусити себе трохи. Наприклад, визначаємо суму, яка щомісяця буде йти на депозитний рахунок у банку. Або зашивати в матрац. Але це має бути н/з, тобто та сума, на яку ми ніколи і ні за що не повинні розраховувати. Це недоторканні кошти, з яких можна «смикати» жодної купюри.

Вливання в цю скарбничку теж повинні бути стабільними регулярними. У неї можна покласти більше, ніж зазвичай, але не можна класти менше. Така практика навчить самодисципліни і несподівано подарує радість мати заощадження.

4. Відкладати гроші — не означає сидіти на локшині швидкого приготування і в якості розваг їздити на тролейбусі з роботи додому на перегляд телевізора. Визнач для себе комфортну суму для поповнення депозиту».

Ще корисно мати кілька «заначок»: у цей конверт ми кладемо гроші на айфон, цей — на відпочинок, тут у нас гроші «на чорний день» або весілля, а це — заначка від самого себе, сховайте її глибоко в шафу і дуже зрадію, коли знайду через півроку.

5. Важливо жити за коштами. Якщо ви — впевнений представник середнього класу, не варто купувати дорогий автомобіль, утримання і обслуговування якого вийде не по зубах. На ньому дуже приємно їздити, але працювати на автомобіль — це задоволення нашого помилкового его, а не справжня потреба.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий