Дмитро Сторожук: штрихи до портрета колектора

1


Головним критерієм призначення на керівні посади, в першу чергу силових і наглядових органів в Україні, як і раніше, є професійна придатність, а все та ж горезвісна політична доцільність.

Про яких якісних змінах у громадської і політичної життя можна говорити?

Ляльки-маріонетки, посаджені в солідні кабінети, покликані дотримуватися господарських інтереси і не смеющие кроку ступити без найвищого дозволу – усталений тренд епохи вже не Януковича, а нової демократичної України.

Не була залишена без уваги і Генеральна прокуратура України.

Перший заступник генерального прокурора Дмитро Сторожук – класичний приклад такої ляльки-маріонетки, нездатною на самостійні рішення, витягнутої з скрині виключно з метою дотримання інтересів своїх закулісних господарів.

Професійний досвід Дмитра Сторожука, згідно даних офіційної біографії, досить скромний.

В активі юридична освіта, здобута в університеті внутрішніх справ, а також невиразні юридичні підробітку без відриву від навчання. Деяка життєва сірість не завадила майбутнього 1-му заступнику генпрокурора з грудня 2007 року по жовтень 2008 року займати керівну посаду в Департаменті моніторингу та віндикації дебіторської заборгованості на ЗАТ «Догмат Україна».

ЗАТ «Догмат україна» більше відомий українцям як торговельна марка «Єврокредит». Ця контора видавала українцям споживчі кредити і до 2008 року була одним з лідерів ринку. Наш герой в цій організації керував бравими хлопцями, які займаються поверненням майна не зуміли вчасно розплатитися за кредитом злиденних українців. Скільки квартир, машин і блендерів відібрав у громадян пан Сторожук достеменно невідомо, однак талановитого хлопця помітили в політичній партії «Фронт Змін» і призначили на посаду заступника керівника юридичного департаменту.

У певних ситуаціях вміння вибивати борги цінується набагато більше, ніж пізнання в юридичній науці.

З цього моменту кар’єра Дмитра Сторожука стрімко пішла вгору.

У березні 2014 року перспективний колектор Сторожук призначений на посаду голови Державної виконавчої служби України. Будучи повним профаном в темі, так як специфіка вибивання боргів дещо відрізняється від законної діяльності державної структури, наш герой обмежився анонсуванням перевірок регіональних підрозділів служби і тотальним звільненням професіоналів. На цьому, героїчна піврічна діяльність Сторожука в ГІС, була закінчена в зв’язку з обранням восени 2014 року до ВРУ.

Депутат Дмитро був непримітним.

Тим не менш, це не завадило його дружині Олені придбати квартиру в Києві вартістю понад 2,1 млн грн.

Статус парламентарія Дмитро Сторожук запам’ятався хіба що скандалом з обговоренням у смс-переписці питання свого призначення на відповідальну посаду в ГПУ за протекцією олігарха Ігоря Коломойського.

У вересні 2016 року Дмитро Сторожук таки був призначений першим заступником генпрокурора Юрія Луценка, де досить успішно втілює в життя заповітні сподівання своїх господарів і старших товаришів з «НФ».

Саме на вересень 2016 року, приміром, доводиться гучний скандал, пов’язаний із зняттям звинувачень з «короля металобрухту» і власника «КВВ груп» Євгена Казьміна, якого СБУ обґрунтовано підозрювали у фінансуванні сепаратизму. Суть підозри спецслужби зводилася до того, що під безпосереднім управлінням Казьміна, який отримав російський паспорт, велося будівництво житла в окупованому Криму, частина якого була призначена для безкоштовного виділення працівникам ФСБ і МВС Росії.

Випадково пощастило громадянину Казьміну або таке його «щастя» безпосередньо пов’язане з діяльністю Дмитра Сторожука на посаді першого заступника генпрокурора, який курує силовий блок, достеменно не відомо.

Проте примітно, що обґрунтовані претензії до цієї людини з боку СБУ були нівельовані співробітниками прокуратури, які попросили суд звільнити від кримінальної відповідальності підозрюваного в зв’язку з його добровільною заявою про підготовку до скоєння інкримінованого йому кримінального злочину.

Суд зважив на прохання прокурорів.

До будь-якого чи підозрюваному у сепаратизмі громадянину так м’який український Закон, або тільки до власників мільярдного бізнесу про яких клопочуть прокурори? Питання залишається відкритим.

Тим не менш, але справа про хабар у $3 млн, отриманої Арсенієм Яценюком, зійшло нанівець; про колосальні кошти, витрачені на проект «Стіна» ніхто не згадує; «фронтовик» Пашинський, расстреливающий без причини людей, що успішно вирішує питання про визнання себе потерпілим; скандал з рюкзаками для воїнів АТО, в якому замішаний син міністра Авакова, «розсмоктався» сам собою…

Аналізуючи професійну біографію 1-го заступника генпрокурора Сторожука питань не залишається. Специфічне поняття про мораль і готовність беззаперечно виконати БУДЬ-який наказ господаря змогли підняти рядового колектора з Вінниці на небачені висоти.

Очевидно, що основна мета Дмитра Сторожука на займаній посаді в ГПУ – це не реформування служби і не контроль за дотриманням законності… Основна мета – забезпечення гарантій безпеки для «своїх». При цьому, 99,99% громадян України до «своїх» не входить.

Ми будемо і далі розслідувати діяльність настільки виконавчого заступника Генерального прокурора.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий