Депутати ухвалили надання дозволу на розробка проекту щодо відведення однієї з ділянок для будівництва сміттєпереробного заводу в Житомирі

8


Фото: Ярослава Туктагулова

18 Травня 2018,
10:41
Коментувати

11

Автор: Ярослава Туктагулова

У Житомирі на 34 позачерговій сесії міськраді депутати ухвалили надання дозволу на розробка проекту землеустрою щодо відведення однієї з ділянок для будівництва сміттєпереробного заводу.

«У нас зараз є дві потенційні земельні ділянки, які ми можемо запропонувати інвесторам під сміттєпереробний завод. Одна з них розташована в районі вулиці Промислової, інша – в районі Параджанова. Це ділянка орієнтовною площею 5 га, яку ми плануємо оформити за громадою Житомира. Точна адреса: проїзд Складський, 20», – розповів міський голова Сергій Сухомлин.

За рекомендацією земельної комісії додаток до проекту рішення доповнили пунктом щодо закріплення за територіальною громадою Житомира в особі міської ради земельної ділянки за адресою: проїзд Складський, 20.

Сергій Сухомлин заявив, що зараз місто має пропозиції від трьох інвесторів, які готові взятися за будівництво сміттєпереробного заводу.

«Минулого місяця ми з головами ВІДГ і депутатами їздили у Словенію, де дивилися на схожі підприємства – як вони побудовані з точки зору впливу на навколишнє середовище, як працюють. Раніше ми виділили кошти на розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва. Орієнтовна вартість заводу, якщо плануємо робити глибоку переробку сміття, складає близько 9 млн євро. Якщо ж будуватимемо біогазові установки, то це ще 2 млн євро додатково. Нині у нас є пропозиції від трьох компаній, які впродовж двох тижнів підготують комерційні пропозиції», – додав Сухомлин.

Якщо після обговорення з депутатами жодна з пропозицій не підійде, місто розглядатиме варіант будівництва сміттєпереробного заводу самотужки.

За доповнення до проекту рішення проголосували 27 з 34 присутніх депутатів.

Нагадаємо, що у Житомирі 17 травня під час позачергової сесії до депутатів від імені Ради церков звернувся настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Богдан Бойко. Він зачитавши звернення до президента, Кабміну, РНБО, депутатів та Верховної Ради щодо захисту інституції сім’ї. Та зазначив про деякі суперечливі твердження плану дій з реалізації національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

Оставить комментарий