Депортована місяць тому українка повернулася до Німеччини

2


Медсестра з Донбасу Світлана К., близько чотирьох тижнів тому депортована з Нюрнберга, за рішенням суду повернулася з дочкою в Німеччину.Громадянка України Світлана К., неправомірно депортована близько чотирьох тижнів тому з Нюрнберга, повернулася до Німеччини. Вранці в суботу, 11 серпня, вона разом з дочкою прилетіла назад у Нюрнберг, повідомила представник євангелічної церкви у Фюрті Анетте Райхштайн (Anette Reichstein) в інтерв’ю агентству dpa.

Чоловік і дорослий син К. прилетять в інший день. Євангельський прихід Санкт-Мартін у Фюрті в 2016 році надавала сім’ї, яка виїхала з Донецька у зв’язку з озброєним конфліктом, церковний притулок на два місяці, а згодом також здійснювала підтримку у зв’язку з депортацією.

Рішення суду

В кінці липня Вищий адміністративний суд Баварії задовольнив клопотання дипломованої медсестри з Донбасу, депортированной двома тижнями раніше з Нюрнберга, і дозволив їй повернутися в Німеччину. Рішення суду поширюється також на чоловіка громадянки України та їх дев’ятирічну доньку. Світлана К. аргументувала неправочинність подібного рішення тим, що в 2016 році почала трирічне навчання за спеціальністю «догляд за хворими і престарілими людьми».

У своєму рішенні суд розкритикував дії відомства у справах іноземців, відповідального «за повноцінний збір фактів та оцінку документів», розцінивши їх як «непередбачуване ведення справ».

Баварське відділення соціальної служби євангелічної церкви Німеччини Diakonie на початку липня 2018 року закликав заборонити висилати біженців, які працюють у сфері догляду за хворими. Глава Diakonie Міхаель Баммэссель (Michael Bammessel) назвав межує з божевіллям» депортацію мотивованих, професійно підготовлених мігрантів, у той час як служби по догляду за браком персоналу на місцях змушені відмовляти нужденним.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий