«Боягузливий народ, ставлюся з відразою: що говорив про Україну Станіслав Говорухін

7


У четвер, 14 червня, помер знаменитий російський режисер Станіслав Говорухін.

Відомому кінематографісту було 82 роки. За роки своєї тривалої кар’єри в індустрії кіно, він неодноразово піддавався критиці з боку колег, зокрема, у зв’язку зі своїми різкими висловлюваннями на політичну тему.

Говорухін також неодноразово гостро висловлювався щодо українсько-російського конфлікту, а ще активно виступав на підтримку Путіна. OBOZREVATEL пропонує згадати найбільш різкі фрази Станіслава Говорухіна про Україну

11 березня 2014 року Говорухін в числі перших 86 чоловік підписав відкритого звернення діячів культури Російської Федерації на підтримку політики президента РФ Володимира Путіна в Україні і в Криму. 12 березня 2014 року режисер роз’яснив журналістам свою позицію з даного питання наступним чином:

«Двадцять років я жив і працював в Одесі, на Одеській кіностудії, і добре знаю, що таке український націоналізм. На собі неодноразово відчував», — заявив Говорухін.

У відповідь на це висловлювання 23 березня 2014 року учасники одеського Евромайдана встановили на Одеській кіностудії пам’ятну дошку, на якій Говорухін представлений у вигляді скорпіона з головою людини і трубкою.

10 вересня 2014 року Станіслав Говорухін в інтерв’ю для одного з російських ЗМІ висловив свій песимістичний погляд на відносини між Україною і Росією:

«Як громадянин, я розумію: ми посварилися з Україною на все життя… Таку кров не змиєш. Може, через сто років і помиримося, якщо Земля ще буде існувати. Але на відрізок мого життя, я прекрасно розумію, що вже не поїду ні до Києва, ні до Харкова… А Одеса… Я з гидливістю ставлюся до цього міста. До городянам, які дозволили робити з собою таке. В Одесі ж мільйон з гаком жителів! Боягузливий народ — одесити. Я їх добре знаю… Таке неможливо було б в Севастополі — там кожен би взяв тесак, сокира, рушницю. Є народи, які не залякаєш. Чеченці. Або місцеві мешканці. Мужні, сильні. І вся історія їх така. А одесити заткнулися, злякалися і сидять. І поступово змінюють свої погляди. Зомбируются потроху і теж розповідають про москалів, які воюють з Україною…» — гостро зауважив Говорухін.

Крім цього, у ще одному інтерв’ю Станіслав Говорухін розповів, що вважає агресивну політику Росії щодо України абсолютно правильною і нормальної і підтримує «всією душею» президента РФ Володимира Путіна і «народ Донбасу».

У той же час Говорухін міркує про «громадянську війну в Україні», заявляє, що йде громадянська війна, «російська частина Донбасу б’ється з національної різношерстою частиною України, яка ніколи не була єдиною».

«Особливо нічого не зробиш, треба не уподібнюватися деяким українцям, не виховувати в народі ненависть до іншої національності, щоб у нас не виникло те, що там. Для них всі москалі на одне обличчя, ми всі для них мерзотники, вороги. Поки ми поділяємо український народ та його націоналістичних вождів – це зовсім різні пироги, так і повинно бути. З-за моєї позиції я на Україні небажаний гість. Я підтримую президента Росії Володимира Путіна і всією душею за народ Донбасу».

Оцінюючи політику Путіна по відношенню до України, Станіслав Говорухін зазначив, що поки вона правильна, але він не пророк і не знає, у що все це виллється.

«Поки у багатьох складних моментах наш президент вів себе правильно, зокрема з Кримом. Зараз легко уявити, що було б в Криму, якби жителям Криму не дали провести референдум. Скільки крові там пролилося! Було б важче, ніж на Донбасі. Але Крим однорідний, там росіяни, розбавлені татарами. В Донбасі не може бути результату 90 відсотків за приєднання до Росії. Вони голосують за незалежність», — сказав Говорухін.

«>

Источник

Оставить комментарий