Біля узбережжя Італії врятовані 450 біженців

3


Італійське судно і корабель європейської прикордонної служби Frontex взяли на борт понад 400 припливли з Лівії мігрантів. Глава МВС Італії виступив за їх відправку на Мальту або в Лівію.Біля італійського острова Линоза виявлено дерев’яне судно з 450 біженцями з Лівії. Вранці в суботу, 14 липня, мігрантів взяли на борт італійське судно і корабель європейської прикордонної служби Frontex. Співробітники берегової охорони Італії доставили на сусідній острів Лампедуза вісім жінок і дітей за станом здоров’я.

Інших біженців, за словами глави МВС Італії Маттео Сальвини, необхідно направити на Мальту, «а ще краще — в Лівії». Про це італійський міністр заявив, за інформацією правопопулістської партії «Ліга», під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте.

Італія грози закрити порти для рятувальних суден

12 липня Конте розпорядився допустити на берег з судна італійської берегової охорони Diciotti 67 врятованих в море біженців. Таке рішення голова ради міністрів Італії ухвалила після телефонної розмови з італійським президентом, який висловив стурбованість становищем мігрантів на кораблі. Сальвини, раніше пригрозив не пускати судно берегової охорони в порти, поставився до дій президента з жалем і подивом».

У червні Італія оголосила про намір закрити свої порти для рятувальних суден благодійних організацій. Глава італійського МВС загрожує розширити подібний підхід на кораблі «міжнародних місій».

Раніше Італія відмовила у доступі в свої води рятувального судна німецької благодійної організації Lifeline і рятувального катеру Aquarius організації SOS Méditerranée. Судно Lifeline, на борту якого перебували близько 230 врятованих в море мігрантів, прийняла Мальта, а біженці з Aquarius були доставлені в Іспанію.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий