Батьківщина з Бердичева благає відгукнутися усіх людей, щоб повернути слух єдиній донечці (ВІДЕО)

2


Фото: ВІДЕО: Віталій Сінєльніков

6 Лютого 2018,
10:03
Коментувати

227

Автор: Юлія Сінєльнікова

Ця маленька бердичівлянка народилась здоровою дитиною, навчилась говорити «мама» і навіть встигла декілька разів сказати «тато». Альо зараз у 3 роки і 7 місяців Діанка не має слуху. Її родина дізналась від лікарів: донька має страшний діагноз – хронічна глухота четвертого ступеня.

«Наша донечка з народження розвивалася добре, в рік вже бубоніла. Казала мама, але дуже часто вона не реагувала на своє ім’я і ніяк не могла розпочати розмовляти», – говорить мама дівчинки Ірина Вітрук.

Батьки дитини зверталися до лікарів. У Бердичеві не змогли вчасно поставити діагноз. Про нього стало відомо лише у віці 3-ох років у Києві. Тоді фахівці зазначили: допоможе лише термінова операція.

«Саме імплант допомагає майже стовідсотково почут світ, допомагає дитині пізнати світ звуків, голос рідних та близьких. Наша держава фінансує такі операції, альо, на жаль, черга просувається дуже повільно, а ми знаходимось у державній черзі під номером 287», – каже мама дитини.

Щороку, говорити жінка, державою фінансуються близько ста таких операцій. Якщо черга просуватиметься, Діанку реально прооперувати у 5 років. Та це пізно, тому що мовні центри закриваються і вже складно навчити дитину говорити.

Родина дівчинки не має коштів, щоб зарадити біді.

«Сума, яку нам поставили в Києві, доволі велика. Це 30 000 євро, – 804 000 грн. У нашої родини немає таких коштів, тому що я працюю в дитячому садочку, а чоловік різноробочий, та ми всіляко намагаємось. Слава Богу нам допомагає дуже багато людей», – каже Ірина.

Підтримати малечу взялися і бердичівські артилеристи, які зібрали на її лікування 20 тисяч гривень.

«Прості люди допомагають Збройним Силам України і ми вирішили для простих людей допомогти чим зможемо, допомогти цій дівчинці жити справжнім повноцінним життям», – каже заступник командира батареї з морально-психологічного забезпечення 26-ої Бердичівської артилерійської бригади Сергій Болохівський.

Минулого року на навчаннях дві батареї бригади отримали два перших місця на змаганнях на звання кращої батареї Збройних Сил. Тоді і вирішили: на отримані кошти обов’язково допоможуть тім, хто цього потребує.

«Ще під час змагань, під час полігонів, вже було вирішено, що якщо гроші поступають, премія є, то хлопці якусь частину виділять на благодійність. Це було рішення дванадцятої батареї – виділити частину коштів на допомогу дитині. До їхнього рішення підключилися одного батарея і хлопці просто так добровільного, коли їм заплатили, частину коштів віддали командирів батальйону, щоб все ж таки надати допомогу дитині», – говорить Олег Калашніков, т. в. прес-офіцера 26 бригади.

На сьогодні батьківщина зібрала трохи більше 200 тис грн. Операцію дитині треба робити чим швидше, адже потім буде складна реабілітація і результати можуть бути не настільки хороші, які хочуть бачіті батька. Діанка вже півроку знаходиться в слухових апаратах, альо смороду не можуть витягнути її втрату слуху. Дівчинка відвідує звичайний дитячий садок, дуже активна. Та понад усе, каже її мама хоче, щоб її розуміли. Батьківщина Діани звертається до всіх небайдужих по допомогу, бо вірить: світ не без добрих людей.

«Я вас прошу, допоможіть дитині почути світ. Це можливо лише з вашою допомогою», – просити мама.

Оставить комментарий