Авто на єврономерах в Україні: інструкція по розмитненню

5


Після зниження мита на автомобілі, українці все частіше купують авто за кордоном, однак при цьому стикаються з незнанням елементарних правил розмитнення автомобіля при перетині українського кордону.

Як повідомляє «Інформатор» для того, щоб автомобіль без проблем перетнув кордон України, при його покупці потрібно врахувати ряд необхідних факторів.

Що потрібно, щоб авто потрапило під пільговий закон ЄС:

— Переконатися, що авто відповідає екологічним нормам євро 5 і вище. Якщо даний факт не прописаний в технічному паспорті, його можна уточнити за VIN-кодом у відкритих базах в інтернеті;

— Переконатися в тому, що автомобіль зроблений після 01.01.2010, так як дата першої реєстрації зазвичай не збігається з датою випуску. Цю інформацію також отримуємо за VIN-кодом;

— Також за VIN-кодом потрібно визначити країну виробника автомобіля (автомобілі з Росії не підпадають під пільговий закон);

— Не варто забувати про обсяг двигуна. Максимально допустимий для дизеля — 2500 см3, для бензину 3000 см3.

Документи, необхідні для купівлі авто:

— Договір купівлі-продажу або інвойс, рахунок-фактура;

— Транзитний техпаспорт оформлений на покупця;

— Експортна декларація.

При купівлі автомобіля у приватної особи, експортну декларацію можна отримати на однієї з регіональних митниць ЄС біля кордону з Україною. Але варто відзначити, що вона не є обов’язковою. Вона потрібна в більшій мірі для підтвердження вартості автомобіля.

Оформлення попередньої декларації:

Далі ви рухаєтеся на митницю, попередньо виславши брокеру скан копії великого на право володіння і малого на право керування брифу (коротка письмова форма погоджувальної порядку між планують співпрацювати сторонами), договору купівлі-продажу, свого паспорта та ІПН. За цими даними брокер оформить документ попередньої декларації, необхідний для проходу кордону і розрахує вартість розмитнення, яку вам необхідно буде сплатити на розрахунковий рахунок митниці.

Що входить у вартість розмитнення:

— Мито в розмірі 10% вартості автомобіля, заявленої в наданих документах. (Також митна служба може засумніватися у вартості автомобіля і вимагати експертизу. Якщо експертиза покаже, що автомобіль коштує дорожче, ніж зазначено у вашій декларації — вам доведеться доплатити різницю до постановки автомобіля на український облік. Але ви завжди можете оскаржити таке рішення);

— Акцизний збір, який залежить від обсягу і типу двигуна;

— ПДВ 20% на повну суму (вартість авто + митний збір + акцизний збір);

— 5 євро — єдиний транспортний збір.

Фіксація пошкоджень:

Під час проходу митниці ви повинні зафіксувати всі пошкодження автомобіля в акті огляду.

Радіологічний контроль:

Рекомендується отримати штамп, що підтверджує те, що минуло радіологічний контроль.

Витяг з декларації:

Закінчується процес тим, що вам складають акт огляду та видають виписку з попередньої декларації, в якій прописано зобов’язання: протягом 10 днів доставити автомобіль для завершення розмитнення за місцем проживання. Через кілька днів після закінчення розмитнення, вам видадуть всі документи, необхідні для постановки автомобіля на облік в будь-якому сервісному центрі МВС України.

Раніше OBOZREVATEL писав про те, що власники автомобілів з іноземною реєстрацією готові до офіційної розмитнення, якщо Верховна Рада внесе зміни до закону.

29 травня у Верховній Раді України був зареєстрований проект законаотносительно лібералізації умов ввезення на територію України уживаних автомобілів. Зазначеними змінами ставки акцизного податку встановлюються в залежності від робочого об’єму циліндрів двигуна незалежно від року випуску транспортного засобу.

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підготував законопроект, спрямований на врегулювання ситуації з правилами ввезення в країну б/у автомобілів шляхом введення «податку на старість».

«>

Источник

Оставить комментарий