Последние новости
Главная / Новости / У житомирському управлінні освіти вважають, що питанням незаконного продажу підручників має займатися міліція — Новости Житомира

У житомирському управлінні освіти вважають, що питанням незаконного продажу підручників має займатися міліція — Новости Житомира

У житомирському управлінні освіти вважають, що питанням незаконного продажу підручників має займатися міліція
Питанням незаконного продажу підручників для 4-х та 7-х класів за новою програмою мають займатися правоохоронні органи.
Таку думку у коментарі висловила заступник начальника управління освіти Житомирської міської ради Раїса Кошевич.
«Сьогодні система продажу підручників за державною програмою повинна бути дуже прозора. Як на мене, існуюча мережа продажу підручників є незаконною. Питання: хто це робить і хто має нести за це відповідальність? Звичайно, управління освіти, так само як керівники навчальних закладів, не має важелів впливу, не має права прийти в магазин і сказати: «Закрийте, що ви робите, ви не маєте права». Це вже треба правоохоронним органам розбиратися, що відбувається і що це за піратські варіанти продажу», – сказала Раїса Кошевич.
Як повідомляв , нові підручники у книжкових крамницях Житомира, хоча їх продаж є незаконним і тендер на закупівлю підручників ще не був проведений.
Трохи раніше начальник управління освіти Житомирської облдержадміністрації Вадим Калінін повідомив , що вже достеменно відомо, що підручники будуть закуповуватися за державні кошти та кошти місцевих бюджетів у пропорції 50 на 50, тобто, будуть абсолютно безкоштовними для батьків.
17 вересня 2015 року сайт Міністерства освіти і науки України повідомив з посиланням на директора Інституту модернізації змісту освіти Наталію Вяткіну, що вже створений тендерний комітет по закупівлі підручників та відкрито рахунок для перерахування коштів з міських бюджетів на друк та доставку нових підручників.
Заступник начальника управління освіти Житомирської міської ради сказала, що не не готова коментувати ситуацію щодо відкриття цих рахунків.
«Цими питаннями управління не займається. Це загальнодержавна проблема, яка стосується не лише Житомира. Коли саме будуть перераховані кошти, ніхто не знає», – сказала Кошевич.
Зі слів Раїси Кошевич, допоки нових підручників немає, житомирські школи обмінюються одна з одною старими підручниками, і цей процес проходить під контролем управління освіти:
«Звичайно, це не ті підручники, про які ми маємо сьогодні говорити. Це підручники року видання не пізніше, ніж 2005-го. Тобто, вони придатні до часу впровадження нового покоління підручників, які вийдуть, очевидно, до кінця цього року. Є електронні версії підручників, і в тих сім’ях, де вдома є комп’ютер, батьки закачують їх на електронні книги своїх дітей. Не всі можуть це зробити, тому частина дітей потерпає. Але раз законодавець дозволяє нам користуватися тимчасовими підручниками, то це не є настільки гострою проблемою», – вважає Раїса Кошевич.
Вона також порадила батькам учнів четвертих та сьомих класів не поспішати купувати підручники, а дочекатися офіційного тиражу:
«Я не розумію батьків, які без прохання, завдання чи спонукання педагогічного працівника або школи купують комплект підручників для своєї дитини. Звісно, це право батьків, вони хочуть як краще для своїх дітей, і ми не можемо їх за це сварити. Є у них кошти, хочуть вони мати два комплекти підручників – будь ласка. Я би радила всім іншим батькам почекати. Відсутність підручників за новою програмою ніяким чином не може впливати на якість освітніх послуг, і тим більше – на рейтинг дитини у класі. Мовляв, якщо у тебе є нові підручники, то ти вже якийсь особливий, якщо в тебе їх ще немає – то ти маєш попасти в другий розряд. Це неправильна політика і такого не має бути в наших школах», – переконана заступник начальника управління.
Як повідомляв , житомирські 4-класники до 1 вересня.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"