Последние новости
Главная / Новости / Профспілка студентів ЖДТУ: екскурсії, матеріальна підтримка, акції і ремонт в гуртожитках. ФОТО — Новости Житомира

Профспілка студентів ЖДТУ: екскурсії, матеріальна підтримка, акції і ремонт в гуртожитках. ФОТО — Новости Житомира

Профспілка студентів ЖДТУ: екскурсії, матеріальна підтримка, акції і ремонт в гуртожитках. ФОТО
«Перший житомирський інформаційний портал» розпочинає серію публікацій про діяльність органів студентського самоврядування у житомирських вишах. Першим про свою роботу на посаді голови профспілки студентів Житомирського державного технологічного університету розповів 22-річний Владислав Савіцький. Хлопець у цьому році закінчив вуз, навчався на факультеті економіки та менеджменту, раніше був старостою групи, студентським деканом та очолював студентський ректорат. В минулому році студенти обрали своїм ректором Сергія Цвяка, а на виборах через кілька місяців Владислава делегували до профспілки, де разом із командою він встиг реалізувати ряд проектів.
«Попри те, що загалом студентський ректорат і профспілка співпрацюють та роблять усе для того, аби навчання, проживання і дозвілля студентів було максимально комфортним і цікавим, напрямки нашої діяльності суттєво відрізняються. Я в цьому переконався особисто, – пояснює Владислав Савіцький. – Зокрема, профспілка розпоряджається коштами. Ми маємо свій рахунок, основу якого складають внески студентів, і вже виходячи з цього, плануємо якісь заходи, поїздки, надаємо матеріальну допомогу і т.д. Мене обрали на 5 років. Команда профспілки – це 11 осіб.
Маємо свої сторінки у соцмережі, де ділимося інформацією про події, поширюємо анонси і звіти, корисні посилання. У нас є ревізійна комісія, секретар, фотограф, профбюро, прес-центр, заступник голови профспілки. Збираємося, обговорююємо нагальні питання, радимося, прописуємо плани. Студенти звертаються до нас постійно. Хтось має проблеми з навчанням, хтось скаржиться на поведінку викладачів, комусь не зайвою буде матеріальна підтримка. Намагаємося допомогти кожному. Буває, що звертається група з проханням підтримати студента, у якого складні життєві обставини чи потрібні кошти на лікування. Попередньо подається заява, яку ми з колегами розглядаємо і приймаємо рішення. Важливо, що скористатися допомогою профспілки можуть виключно студенти, які сплачують внески. У «бюджетників» щомісячно зі стипендії вираховують 7 гривень, а «контрактники» платять 40 гривень в рік. В середньому на потреби студентів щомісячно профспілка у період навчання має трохи більше чи менше 6 тисяч».
За ці кошти, за словами Владислава, студентам влаштовують поїздки та екскурсії по Україні та навіть за кордон, дискотеки на свята у нічних клубах та інші розважальні заходи. Разова матеріальна допомога становить 200-300 гривень, окремо підтримують студентів-сиріт. Під час відзначення Днів факультету, проведення спортивних змагань профспілка так само бере активну участь: купують грамоти, подяки, медалі, подарунки переможцям.
Разом з тим, профспілка влаштовує благодійні та соціальні акції на підтримку військовослужбовців, дітей і родин загиблих. На свято Останнього дзвоника в минулому році студенти ЖДТУ зібрали 700 літрів води для 95 бригади, а також провідували поранених бійців у госпіталі, передавали канцелярію дітям учасників АТО, збирали кошти на лікування військових.
Протягом кількох місяців у Житомирі тривав благодійний марафон, під час якого у різних навчальних закладах влаштовували концерти, де збирали гроші на лікування хворої одинадцятикласниці. Серед організаторів і цього заходу були представники профспілки та студентського ректорату ЖДТУ.
Також Савіцький нагадує, що його команда постійно приєднується до загальноміських та університетських заходів з прибирання та озеленення міста, влаштовує донорські акції. На новорічні і різдвяні свята купують подарунки і вітають дітей студентів, а також відвідують з виставами і гостинцями дитячі будинки й інтернати Житомирщини.
«Нещодавно ми завершили роботу по встановленню 19 вікон на кухнях і в пральнях у гуртожитку № 2. Це вдалося зробити спільно за кошти профспілки і студентів, що там проживають, – додає Владислав. – Але це лише початок і до Нового року хочемо ще замінити газові плити і деякі кухонні меблі, встановити пластикові двері. В нас у гуртожитку № 1 мешкає десь 300-350 осіб, а у гуртожитку № 2 – вдвічі більше. Тому нині думаємо як збільшити кількість душових кабінок і обладнати їх відповідно. На це все і придбання меблів, дверей треба близько 100 тисяч гривень. Знову ж таки, реалізувати це без фінансової участі самих мешканців ми не зможемо, тому поки вирішуємо саме такі організаційні питання, збираємо потреби, робимо підрахунки. Триває ремонт приміщень на поверсі. Паралельно ми зараз збираємо першокурсників – запрошуємо до своєї команди, знайомимо зі своєю діяльністю Співпраця зі студентами страших курсів уже налагоджена. Ми з ними не лише добре працюємо, але й гарно відпочиваємо. Нещодавно були на фестивалі дерунів у Коростені, на гумористичному шоу в драмтеатрі, на відкритті театрального сезону. Раніше відпчивали на природі, грали пейнтбол, ходили у кіно, на ковзанку чи ролики.Влітку їздили за кордон, у Львів, Межигір’я. На вихідних у період навчання відвідуємо різноманітні заходи у столиці, аквапарк. Намагаємося зроби студентське життя насиченим, але не забуваємо про захист студентських прав».
Юлія ДЕМУСЬ

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"