Последние новости
Главная / Новости / Таємні банківські рахунки Порошенка — Новости Житомира

Таємні банківські рахунки Порошенка — Новости Житомира

Таємні банківські рахунки Порошенка
Таємні банківські рахунки Порошенка Сьогодні, 11:41 Президент далі приховує свій контроль над рядом заокеанських фірм, що працюють у безподаткових режимах * Прибутки банку, що належиь Президентові, і нині виводять в офшорні зони за океаном – щоб уникнути оподаткування і не платити податків в Україні Цими днями відзначаємо своєрідний ювілей – минуло рівно 150 днів відтоді, як Президент України повинен був дати відповідь на запит редакції, якби були дотримані елементарні вимоги законодавства про звернення громадян.
Запитання, яке ми поставили Президентові, було дуже просте. Ми поцікавилися, чи він досі має контроль над компанією, яка за хитрою схемою отримала гроші від одіозного соратника Януковича Сергія Курченка під час продажу Петром Порошенком своєї частки у спільному бізнесі з Ложкіним, теперішнім главою Адміністрації Президента.
Назва цієї компанії — “Linquist Services Limited”, місце реєстрації — чи не найвідоміша офшорна юрисдикція світу — Британські Віргінські острови, у Карибському морі. Поряд з ім’ям Порошенка ця компанія постає щонайменше чотири рази. Уперше у 2010 році, коли саме вона надає субординований борг два мільйони доларів строком на п’ять років рідному банку Порошенка – Міжнародному інвестиційному банку. Вдруге — у 2011-му, коли той же банк отримує черговий субординований кредит від цієї заокеанської компанії — на суму два мільйони сто тисяч доларів та на сім років. І в 2013 році — як виглядає, ще п’ять мільйонів доларів.
А ще у 2013 році саме ця компанія зникає з переліку власників кіпрської фірми “UBM Holding limited”, після того, як Борис Ложкін оголошує про продаж Порошенком своєї частки в журналі “Кореспондент” і в “Нашому радіо”. Отже, сумніву не було жодного — усі факти свідчили про те, що Петро Порошенко контролює цю компанію та її рахунки. Але заковика у тому, що вона не зазначена у жодній з майнових декларацій Президента. Ось редакція і вирішила поцікавитись у Президента, що ж це за фірма така, якщо на її рахунки надходять гроші від продажу його активів, а він про неї не звітує. Ми уточнили, чи дійшов наш запит до адресата.
Підтвердилося, що так, – його отримали у канцелярії Адміністрації Президента 12 березня 2015 року та зареєстрували за номером 422/14211-01. І тиша. 20 травня ми звернулися по допомогу до генерального прокурора, який тоді здійснював загальний нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян. 28 травня старший прокурор Овчаренко О. повідомив, що повторно скеровує запит редакції в Адміністрацію Президента для розгляду. Прокурор зобов’язав Адмiнiстрацiю Президента повiдомити нас про результати розгляду звернення.
Вказiвка прокурора надiйшла в Адмiнiстрацiю Президента пiд номером 19-р. I тиша.
Звернiть увагу на дату, коли Генеральна прокуратура звернулася в Адмiнiстрацiю Президента. Уже вересень. I тиша.
16 червня ми втретє звертаємось в Адмiнiстрацiю Президента — на цей раз через Секретарiат Уповноваженого з прав людини. Чому туди? А все просто. Кодексом про адмiнiстративнi правопорушення встановлено штраф за незаконну вiдмову органiв влади у прийняттi та розглядi звернення громадян. Обов’язок оформлювати таке порушення покладено на Секретарiат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Описуємо омбудсмену ситуацiю i отримуємо вiдповiдь 11/15-245216, що Секретарiатом Уповноваженого “розгляд звернення взято на контроль, про результати розгляду Вам буде повiдомлено додатково”. Вiдповiдь пiдписав керiвник Секретарiату Б. Крикливенко. I тиша.
З неофiцiйних джерел ми дiзнались, що наш запит почав жити своїм власним життям всерединi Адмiнiстрацiї: Ложкiн розписав на Онищенка, Онищенко на Цеголка, Цеголко повернув назад Онищенку i т. д. Така собi бюрократична “санта-барбара” — робота кипить. Хоча, як вiдомо, згiдно iз законом про звернення громадян, максимальний строк розгляду звернення, адресованого органам державної влади, становить один календарний мiсяць з дня надходження звернення. Але в Адмiнiстрацiї українського Президента закони України, вочевидь, не дiють. Мовчить Президент. Мовчить його адмiнiстрацiя. Мовчить Генеральна прокуратура. Мовчить омбудсмен. Усi вони бережуть таємницю грошей Петра Пророшенка i його закордонних банкiвських рахункiв. Звiсно, якби офшорна компанiя “Linquist Services Limited” не мала стосунку до Президента України, то у встановленi законом строки ми отримали б таку просту i лаконiчну вiдповiдь: Петро Порошенко нiколи не користувався послугами офшорних компанiй з метою уникнення сплати податкiв натериторiї України, а всi без винятку компанiї, належнi Президенту, вiдображенi у його майновiй декларацiї. Але нi, щось заважає Порошенковi дати вiдповiдь на просте логiчне питання, поставлене Президенту країни, яка вже другий рiк намагається порвати з минулим i почати жити за новими правилами. Президент не вiдповiдає, а це може означати лише те, що вiн не має намiру позбуватися контрольованих ним офшорних компанiй.
Президент має намiр i надалi використовувати незадекларованi iноземнi компанiї з неблагородною метою мiнiмiзацiї податкiв на територiї України та зберiгання “в надiйному мiсцi” виведених прибуткiв вiд бiзнесу в Українi. Якi докази цього? Проаналiзуйте новi данi фiнансової звiтностi за другий квартал 2015 року Мiжнародного iнвестицiйного банку, що належить Порошенку. Вони свiдчать, що вiдсотки за кредитами, отриманими вiд офшорної “Linquist Services Limited”, регулярно нараховуються, кредит обслуговується, прибуток виводиться в безподатковi режими. Незадекларована Президентом офшорна компанiя далi отримує доходи вiд його бiзнесу в Українi — без жодного оподаткування. Чому Президент мовчить? Вiрить в юридичну казуїстику, яка дозволяє через трастовi угоди приховувати iм’я справжнього власника компанiї? Це наївно. Соромно? Дуже сумнiваємось, бо до моменту вступу на посаду Петро Порошенко мав доволi часу, щоб навести лад iз своїми закордонними рахунками.
Але Президент мовчить. А це може означати, що новi правила життя, про якi вiн так часто говорить, — лише для ворогiв та конкурентiв Президента, але аж нiяк не для нього самого чи його друзiв. Бо важко зрозумiти, як можна у передвиборнiй програмi давати обiцянку “перекрити всi офшори” i далi життєрадiсно ними користуватися. Олексiй МАЛЯРЧУК, IГОР ПОЧИНОК, газета “Експрес” P.S. Не лише Президент контролює заокеанськi офшорнi рахунки. Дещо ранiше ми встановили, що глава його Адмiнiстрацiї також причетний до контролю закордонних офшорiв, зокрема компанiй, розташованих на… Британських Вiргiнських островах. А цими днями вiдомий активiст Денис Казанський оприлюднив своє розслiдування, яке доводить, що керiвник фракцiї Петра Порошенка у парламентi пан Кононенко теж контролює офшорну фiрму за океаном. I теж — на Британських Вiргiнських островах!
Джерело статті: Експрес-оналйн

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"