Последние новости
Главная / Новости / У Житомирі фахівці ДСНС вирішували як запобігти пожежам в екосистемах та боротися з африканською чумою — Новости Житомира

У Житомирі фахівці ДСНС вирішували як запобігти пожежам в екосистемах та боротися з африканською чумою — Новости Житомира

У Житомирі фахівці ДСНС вирішували як запобігти пожежам в екосистемах та боротися з африканською чумою
14 серпня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в режимі відео конференції. Зібрання проходило під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.
В цілому керівництво країни турбує ситуація стосовно збільшення кількості пожеж в природних екосистемах. Особливо непокоїть питання горіння торфовищ в державі та лісових масивів у Зоні відчуження й безумовного (обов’язкового) відселення. Аналізуючи проблематику цього питання часто виникають версії стосовно навмисних підпалів, а також недостатнього контролю певних територій відповідальними особами.
Голова ДСНС України Микола Чечоткін зауважив, що у порівнянні з 2014 роком кількість пожеж у природних екосистемах збільшилася на 30 %. Найбільша кількість пожеж в екосистемах виникла у Київській, Луганській, Житомирській та Дніпропетровській областях. Зокрема на Житомирщині зафіксовано 184 таких займань на площі 756 га.
– Головною причиною виникнення пожеж в нашій області залишається людський фактор, – доповів перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Геннадій Дмитренко. – Мова йде про необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої трави, сміття. Серед останніх масштабних пожеж – загоряння на полі в Андрушівському районі, внаслідок чого згоріло близько 80 га зерна. Наразі райони щоденно надають нам оперативну інформацію про пожежну ситуацію. Усі загоряння, які виникали протягом останніх днів уже ліквідовано. Стосовно їх виникнення відкрито кримінальні справи та проводиться розслідування.
Також Геннадій Дмитренко повідомив, що вчора, 13 серпня, на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС було розглянуто питання призупинення полювання до 31 серпня. Прем’єр-міністр України звертався до керівників областей, де утримується складна пожежна ситуація в екосистемах, прийняти відповідні рішення стосовно призупинення полювання.
Друге питання, яке розглядалося стосувалося протидії африканській чумі. Нажаль, ця проблема вже торкнулася України та Житомирщини, зокрема. У 2015 році на території України зафіксовано 18 випадків виявлення африканської чуми у тварин.
За результатами засідання Прем’єр-міністр України доручив посилити патрулювання та охорону території у Зоні відчуження, зокрема поблизу пожежі, за рахунок сил МВС та Нацгвардії. Також обмежити переміщення людей у лісових масивах та зупинити полювання у тих регіонах, де зафіксована найбільша кількість пожеж у екосистемах: Київській, Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській областях.
Вже наступного тижня ці 2 питання, які розглядалися сьогодні будуть порушуватися на обласних рівнях. Їх виконання буде знаходитися на постійному контролі.

Интересное

Житомирські школярі отримали срібну та бронзову нагороди на чемпіонаті України з шахів — Новости Житомира

Житомирські школярі отримали срібну та бронзову нагороди на чемпіонаті України з шахів Сьогодні, 11:46 На командному чемпіонаті України з шахів серед юнаків та дівчат «Біла тура», який 12-14 вересня проходив в Житомирі, перемогла команда з Харкова. А за срібло змагалися збірна Житомира (Волотовський Кирил, Лудіщев Артем, Басистий Іван, Пампуха Олександра) та гімназія №23 (Новицький Ярослав,