Последние новости
Главная / Новости / Керівництвом Житомирської облради має зайнятися СБУ — Новости Житомира

Керівництвом Житомирської облради має зайнятися СБУ — Новости Житомира

Керівництвом Житомирської облради має зайнятися СБУ
Керівництвом Житомирської облради має зайнятися СБУ Сьогодні, 20:25 Адвокат, юрист газети «Субота» Роман Орєхов прокоментував ситуацію навколо Житомирського обласного центру крові. Нагадаємо, 28 серпня на сайті «Житомир-онлайн» було опубліковано матеріал «Злочин! Житомирська облрада разом із регіоналами «відхапують» у жителів області центр крові».
У розпорядження нашої редакції потрапив проект рішення, за яке депутатам запропонують проголосувати на сесії облради 10 вересня. Так, згідно із цим документом, обласний центр крові поділять на три нерівні частини: 60% отримає ТОВ «БІОФАРМА-ПЛАЗМА-ІНВЕСТ», 30% – обласна рада, а 10% – працівники комунальної установи.
За словами Романа Орєхова, таке рішення є прямим замахом на інтереси держави та її безпеку.
Юрист пояснює, що комунальне підприємство – це юридична особа, створена на базі комунального майна відповідної громади. Таким чином, її засновником є відповідний орган місцевого самоврядування, який наділяє таку юридичну особу майном та надає їй відповідні функції.
Комунальне підприємство наділяється майном на праві оперативного управління або господарського відання. Щодо господарського відання, то ним передбачено лише 2 складові права власності – користування та володіння. Натомість розпорядження зумовлене волею самого власника. Таким чином, суб’єкт місцевого самоврядування не ризикує втратити це майно.
Натомість у разі створення господарського товариства – майно та гроші, якими формується статутний капітал стають власністю такого новоствореного товариства. Взамін засновник (тобто, облрада) отримує певне право вимоги на 30% активів товариства у разі виходу з його складу. Майном же товариство розпоряджається на власний розсуд.
Роман Орєхов наголошує, що 30% у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, які в цій ситуації залишаються за обласною радою, не мають реального впливу на прийняття рішень. У подальшому ніщо не буде перешкодою для відчуження і цієї скромної частки, оскільки її облік в органах місцевого самоврядування не є прозорим. Будь-які спроби керівництва облради виправдати створення господарського товариства спростовує Закон України «Про державно-приватне партнерство» самим уже фактом свого існування.
«Якщо орган місцевого самоврядування бере участь у створенні господарського товариства, якому передається комунальне майно, то справжньою метою такої дії слід вважати намір у прихований спосіб здійснити відчуження комунальної власності», – стверджує Роман Орєхов.
Юрист пояснив і про роль найменшої частки, 10%, які розпорошені між фізичним особами – працівникам комунальної установи. Єдиний позитив, що звідси випливає, це те, що працівники, по-перше, можуть ініціювати загальні збори господарського товариства, а по-друге, мають право пропонувати зміст порядку денного таких зборів.
Таким чином, оцінку дій керівництва Житомирської обласної ради має дати Служба безпеки України. В умовах військових дій таке рішення суттєво підриває безпеку нашої держави.
Публікація, оприлюднена на сайті «Житомир-онлайн», є офіційним зверненням до Управління служби безпеки України в Житомирській області з проханням дати об’єктивну оцінку діям керівництва обласної ради.
Джерело статті:

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"