Последние новости
Главная / Новости / «Ситуацію навколо Житомирського обласного центру крові вивчатиме експертна комісія», — народний депутат Юрій Павленко — Новости Житомира

«Ситуацію навколо Житомирського обласного центру крові вивчатиме експертна комісія», — народний депутат Юрій Павленко — Новости Житомира

«Ситуацію навколо Житомирського обласного центру крові вивчатиме експертна комісія», – народний депутат Юрій Павленко
«Ситуацію навколо Житомирського обласного центру крові вивчатиме експертна комісія», – народний депутат Юрій Павленко Сьогодні, 15:39 Питання про реорганізацію обласного центру крові не одноразово порушувалося сьогодні в сесійній залі, хоча й не було внесене до порядку денного. Депутати занепокоєні тим, що стратегічно важливий заклад охорони здоров’я планують передати в руки приватній компанії, від якої залежатиме життя кожного жителя Житомирщини.
Свою точку зору з цього приводу висловив і народний депутат України Юрій Павленко, який теж був на сесії облради.
«За принципової позиції депутатів обласної ради, які представляють «Опозиційний блок», питання про реорганізацію центру крові сьогодні було зняте. Більше того, я розмовляв із заступником голови обласної ради Русланом Годованим і він сказав, що навіть на наступній сесії цього питання не буде. Воно розглядатиметься лише після виборів. Тобто, від цієї ідеї вони ще не відмовились, мотивуючи, що вона спрямована на захист людей і створення відповідного банку крові в області», – розповів Юрій Павленко.
Народний депутат повідомив, що з його ініціативи сформована група експертів, які мають проаналізувати проект рішення про реорганізацію центру та ситуацію з банком крові у Житомирській області.
Юрій Павленко стверджує: «Попередньо вже зараз можна точно сказати, що ситуація із забезпеченням кров’ю є жахливою. По-перше, немає достатнього запасу крові, тому це області може призвести до величезних жертв, яких могло б і не бути. По-друге, щодо крові, яка є, існують серйозні застереження щодо наявності вірусних інфекцій, гепатитів та інших небезпек. Тобто, навіть кров, яку отримує людина при хворобі чи травмі, несе 70% ризику отримати набір інфекційних хвороб, тому що відсутній контроль за її якістю».
Народний депутат занепокоєний, що замість того, аби бити в набат і вимагати від Міністерства охорони здоров’я якісної політики забезпечення кров’ю, обласна рада знайшла дивний спосіб об’єднання з приватною компанією і виведення банку крові з-під державного контролю.
«На наш погляд – це великий ризик, адже питання забезпечення кров’ю – це пріоритет держави, у тому числі й місцевих органів влади», – наголошує Юрій Павленко.
Саме тому за підсумками роботи створеної Юрієм Павленком експертної комісії, а також після обговорень з керівництвом області наступного тижня цієї ситуації, будуть ініційовані відповідні рішення.
Юрій Павленко повідомив: «Не виключаю, що в разі підтвердження пересторог щодо корупційної складової або ж дій посадових осіб, які можуть призвести до смерті людей, ми будемо звертатися до правоохоронних органів та ініціювати і відставку відповідних посадовців, і притягнення їх до кримінальної відповідальності. Така підозра є сьогодні в засобах масової інформації. Власне, ми беремо за основу для роботи розслідування, опубліковане у місцевих виданнях, а за підсумками експертів зробимо вже професійні висновки про дії влади як з медичної, так і з юридичної точки зору».
Народний депутат акцентує на тому, що окремі посадові особи облдержадміністрації не завізували цей проект рішення. За його словами, є необхідність окремо поспілкуватися з тими, хто не зважаючи на тиск, не підписали цей документ. Їм треба висловити підтримку за мужність і професійність. На переконання Юрія Павленка, у такому вигляді проект рішення без сумніву є небезпечним і цим мала б зацікавитися прокуратура.
Юрій Павленко резюмував: «За попередньою інформацією, така ситуація спостерігається не лише в Житомирській області. Тобто, ця приватна компанія почала діяти аналогічно і в інших областях. Фактично вона намагається створити свою приватну монополію на банк крові. Я вважаю, що з огляду на це можуть виникнути питання і до Генеральної прокуратури про загальнодержавну аферу, яка є, на наш погляд, небезпечною».
Джерело статті:

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"