Последние новости
Главная / Новости / Депутат Житомирської міськради Мойсеєв вважає закон про місцеві вибори не зовсім демократичним і сумує за «мажоритаркою» — Новости Житомира

Депутат Житомирської міськради Мойсеєв вважає закон про місцеві вибори не зовсім демократичним і сумує за «мажоритаркою» — Новости Житомира

Депутат Житомирської міськради Мойсеєв вважає закон про місцеві вибори не зовсім демократичним і сумує за «мажоритаркою»
Депутат Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв вважає не зовсім демократичним.
Про це від сказав у коментарі перед початком 11 серпня.
«Нове законодавство, яке прийняте Верховною Радою, на мою думку з однієї сторони – демократичне, з іншої – не зовсім демократичне, тому що воно не показує до кінця результати вибору громадян. Кандидат в депутати, обов’язково повинен бути членом партії, не може бути самовисуванцем і сам іти, як авторитетна людина, людина, яку знають мешканці. Кандидатам треба шукати рейтингові партії, а партіям рейтинговим треба шукати нормальних, активних, авторитетних кандидатів. Якщо партія не долає 5% бар’єр, а кандидат від цієї партії зайняв перше місце він, звісно, не стає депутатом. І люди, які віддали більшість голосів за цього кандидата, вони залишаються не представленими в раді і їхній представник, кандидат-переможець, він не став депутатом. А стає депутатом той, хто набрав в рази 3-4-5 менше голосів», – пояснив Мойсеєв.
Він каже, що кандидати зараз повинні шукати партії, бо їх може висувати тільки партія і партія також може відкликати свого депутата.
«За кандидата голосують люди, але в законі не прописано, що люди можуть відкликати депутата, якщо він не ходить на сесії, не приймає людей, не працює на своєму окрузі. Але дуже гарно прописаний механізм як партії можуть відкликати: якщо депутат не виконує рішення фракції, рішення партії, в нього є якась своя думка і він, можливо, не згоден з думкою партії, то є подання від керівника міської організації чи обласної організації на президію партії, що депутат проголосував не так, як потрібно було фракції чи партії», – сказав Юрій Мойсеєв.
Депутат міської ради вважає колишню систему виборів по мажоритарних округах більш демократичною, але є й «мінуси».
«Якби дійсно були відкриті списки так, як вони працюють в тій самій Німеччині, вони, в принципі правильні. Це класичні відкриті списки, коли голосують за кандидата і за партію і всередині партії формуються кандидати по тому, як за них голосують. В тому контексті, в якому прийняті у нас відкриті списки, вони не зовсім демократичні. Тому «мажоритарка», на мою думку, більш демократична, більше показує результат виборів людей. Але перший мінус «мажоритарки»: якщо кандидат не бідний і в нього є гроші на гречку, крупу і все інше, то він цим користується. Вибори в Чернігові показали, що є проблеми в законодавстві і можна було б ще прописати питання підкупу виборців, воно буде актуальне. Актуальне скрізь, не тільки в Україні, але й за кордоном, в Європі, і в Америці дуже серйозно цим користуються. «Мажоритарка» – це такий момент, де людина з якимись ресурсами може скупити якісь там голоси, витратити кошти і отримати результат. Ще є мінус – мажоритарщик, коли він хоче щось зробити на окрузі, починає співпрацювати з міським головою, заступниками міського голови, начальниками управлінь, вибивати якісь там гроші на дорогу чи ще щось. І коли він приходить в якийсь кабінет, то до нього так само звертаються – треба, щоб ви проголосували за ті чи інші питання. І якщо ти не голосуєш, то чиновники кажуть: ой, вибачте, вже немає грошей на ваш провулок чи на освітлення. Це з власного досвіду цієї каденції», – розповів Юрій Мойсеєв.
Нагадаємо, він має намір балотуватися до міської ради по своєму округу на Мальованці від партії «Солідарність» Блоку Петра Порошенка.
Від яких партій деякі депутати спробують знову потрапити у Житомирську міську раду – читайте у .

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"