Последние новости
Главная / Новости / Виконком надав пільги підприємцям, які забезпечують харчуванням школярів Житомира | Новости Житомира

Виконком надав пільги підприємцям, які забезпечують харчуванням школярів Житомира | Новости Житомира

На засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради, яке відбулося 3 лютого, розглядалося питання «Про надання пільг суб’єктам підприємницької діяльності, які забезпечують харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах». Мова йшла про звільнення підприємців від сплати за опалення, оренду приміщень та обладнання, яким вони користуються. Перед голосуванням, слово взяла представниця бізнесу, приватна підприємиця Ірини Красавченко, яка забезпечує харчуванням дітей 4 шкіл міста. За її словами, дане питання взагалі не потребує обговорень, його необхідно підтримати одразу, адже на це є ряд причин.
«Давайте візьмемо для прикладу вартість чашки чаю. Якщо по місту ціна від 5 до 18 грн, то в школі вона коштує 34 коп. Зазначу, за електроенергію я плачу на рівні з кафе та ресторанами. У нас фіксована націнка – 30%, в яку входить заробітня плата, податки, світло, вода і т.д. Далі, всі добре розуміють, що час продажу, коли ми можемо заробити гроші, обмежений – 4 перерви по 10-15 хвилин. Доступ бажаючих, як у кафе, також обмежений. Щодо асортименту, то також є обмеження, які надходять від санітарної служби, управління освіти, батьків та інших. Працюємо ж ми – 160 робочих днів в рік, весь наступний час – ми без прибутку. Ось зараз, карантин, то ми півтора місяці просто «хмари нюхаємо». Що ж до молоді, то в такий «шикарний» бізнес йти ніхто не хоче. Тому у цій сфері працюють або перед пенсійного віку люди або й вже пенсійного. Їх ніхто вже не чекає на нових роботах, ми тримаємося як є. А про відповідальність, яка на нас лежить я взагалі мовчу. Це ж годування дітей!Нас перевіряють хто тільки може. Тому, тут немає про що розмовляти. Все зрозуміло. Потрібно нас, підприємців, підтримати», – Ірина Красавченко, приватна підприємиця.
За рішення про надання пільг члени виконкому проголосували одноголосно. Так, за словами Руслана Годованого, члена виконавчого комітету Житомирської міської ради, питання на разі дійсно досить актуальне, адже в економічно складний для країни час, приватним підприємцям необхідно допомагати. Також, якщо рішення про надання пільг не було б підтримане, то вартість харчування зросла б в рази. Це, у свою чергу, поклало б на плечі батьків додаткові витрати.
«Сьогодні, як ніколи, потрібно допомагати та підтримувати бізнес. Тим паче, підприємців, які займаються питанням харчування дітей. Вони ж працюють з досить низкою рентабельністю. Також, з тими мінімальними заробітними платами, які пропонуються у цьому бізнесі, молодь працювати не піде. Якщо ж плату підняти, відповідно зросте й ціна харчування. А це, буде просто удар по кишенях батьків. Тому, однозначно, дане рішення вимагало підтримки, яку ми й надали», – Руслан Годований, член виконавчого комітету Житомирської міської ради.
Зазначимо, вартість шкільного обіду у 2016 році становить 13 грн, що на 4,10 грн більше ніж у минулому році.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"