Последние новости
Главная / Новости / У Житомирській облраді злякалися громадських активістів — Новости Житомира

У Житомирській облраді злякалися громадських активістів — Новости Житомира

У Житомирській облраді злякалися громадських активістів
У Житомирській облраді злякалися громадських активістів Сьогодні, 16:44 Вже другу поспіль сесію обласної ради посилено контролюють правоохоронці. На останньому засіданні, яке відбулося 14 серпня, голова обласної ради Віталій Француз пояснив, що йому відомо про наміри зірвати питання про утворення об’єднаних територіальних громад. Вже тоді в коридорах облдержадміністрації було багато міліціонерів. Сьогодні сценарій майже повторився.
Цього разу до зали не впустили громадських активістів. Їм запропонували місця на балконі, що викликало обурення. Активісти із гаслами «Ганьба!» намагалися перекричати тих, хто обговорював у залі порядок денний.
Віталій Француз знову аргументував ситуацію потенційною загрозою. За його словами, про те, що з інших областей стягуються в Житомир люди, попередили в СБУ. Голова обласної ради пояснив, що зала не резинова і в ній присутні ті, хто кого стосуються винесені на розгляд питання.
Проте, риторика представників влади області суперечить реальному стану речей. Тоді, коли у 2014 році адмінбудівлю ради і адміністрації заблокували активісти, до влади прийшли нинішні керівники. Громада фактично провела їх у кабінети, делегуючи повноваження та свою довіру. А сьогодні активісти вже не потрібні. Попри лозунги про відкритість і прозорість, обласна влада все ж намагається уникнути зростання соціальної напруги. Ряд питань, винесених на розгляд депутатів, однозначно вигідні владі, але зіштовхнулися із несприйняттям людей.
Житомирський досвід свідчить про те, що влада використовує активістів як маріонеток. Коли вони потрібні, їм тиснуть руки. Якщо громадськість контролює процес прийняття рішень і заявляє про своє незадоволення, її просто ігнорують і роблять вигляд, що це якісь небезпечні незнайомці.

Интересное

В Житомирі рятувальники перевіряють готовність шкіл до навчального року — Новости Житомира

Традиційно, напередодні нового навчального року до закладів освіти підвищена увага. Батьки придивляються до умов навчального процесу, належного забезпечення шкіл, а контролюючі служби здійснюють останні перевірки готовності закладів до прийому дітей. Протягом липня-серпня органами державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки Управління ДСНС України у Житомирській області здійснюється комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих