Последние новости
Главная / Новости / Житомирські 4-класники не отримають нові підручники до 1 вересня, Міносвіти шукає гроші — Новости Житомира

Житомирські 4-класники не отримають нові підручники до 1 вересня, Міносвіти шукає гроші — Новости Житомира

Житомирські 4-класники не отримають нові підручники до 1 вересня, Міносвіти шукає гроші
Учні 4 та 7-х класів житомирських шкіл, як і скрізь по Україні, можуть залишитися без підручників на початок навчального року.
Через зміну навчальних програм майбутні четверто- та семикласники вже не можуть навчатися за старими підручниками. Батьків житомирських школярів ще у травні попередили, що підручники для дітей вони будуть змушені купувати за свої кошти. Тоді вчителі називали їх орієнтовну вартість – 450-500 гривень за комплект.
За літо ситуація дещо змінилася.
Як прокоментував начальник управління освіти Житомирської облдержадміністрації Вадим Калінін, вже відомо, що 50% вартості підручників профінансує держава, решту 50% хочуть перекласти на місцеві бюджети або ж на плечі батьків.
«Спочатку планувалося, що підручники закуплять батьки виключно за свої кошти. Пізніше було вирішено, що 50% профінансує держава. До Міністерства вже подані узагальнюючі дані по кількості школярів четвертих і сьомих класів у нашій області. Будемо просити райони і міста профінансувати решту 50%, щоб це було безкоштовно для батьків», – сказав Вадим Калінін.
Станом на 18 серпня Міносвіти вже почало отримувати гроші на друк підручників для 4 та 7 класів, – написала на заступник голови громадської організації «Батьківський контроль» (Київ) Іванна Коберник.
«Міносвіти почало отримувати гроші на друк підручників для 4 та 7 класів: з додаткових 180 млн грн, які передбачені змінами до держбюджету МОН вже отримав 70 млн, ще 70 млн отримає найближчим часом – про це сьогодні (18 серпня – ред.) говорили на нараді в Міносвіти з видавцями. Це хороша новина. Погана новина полягає в тому, що МОН не знає, як правильно потратити ці гроші, бо їх не вистачає. І при лобіюванні видавців схиляється до думки, що треба таки видавити з казни, чи з батьків, чи з місцевих бюджетів ще 180 млн грн, щоб було 360 млн і вистачило на всі «хотілки» видавців чи тих, хто за ними стоїть. (…)Закінчили на тому, що підуть далі думати, як витрясти невідомо з кого ще 180 млн грн. насамперед, розраховують на місцеві бюджети. Тому навіть наявні гроші поки не тратить, а 1 вересня – вже за 12 днів, і це означає, що підручників чекати ще довго і довго», – написала Іванна Коберник.
З посиланням на власні джерел Іванна Коберник повідомляє: кошти на підручники у розмірі 13 млн грн готова виділити столична мерія, а також ще три області.
Учителі початкових класів деяких житомирських шкіл розповідають: близько 2 тижнів тому їм повідомили, що кошти на книжки шукає держава, і нові підручники будуть не раніше, ніж у жовтні 2015 року. 17 серпня представник одного з видавництв шокував учителів інформацією про те, що підручники надійдуть у кращому разі в грудні. Він повідомив, що частина підручників на комерційній основі вже чи друкується, чи, принаймні, готова до друку, і частина батьків зможуть придбати їх за власні кошти.
«Друковані зошити, мабуть, будуть. Ще обіцяють хоча б по одному примірнику нових підручників для кожного вчителя. Однак ситуація настільки хитка і невизначена, що говорити про щось напевно не можна. Ми погано уявляємо ситуацію, коли 3 чи 4 місяці діти навчатимуться без підручників, хоча така ситуація вже була років 10 тому при переході на нову програму. Можливо, доведеться узяти старі підручники за 4-й клас, хоча частину викладеного у них матеріалу ми вже пройшли у 3-му», – говорить вчителька 4-го класу однієї з шкіл Житомира.
Нагадаємо, Верховна Рада Вадима Кривенка та Павла Дзюблика про виділення частини коштів з бюджету на закупівлю у школи підручників та посібників.

Интересное

Інтернат у Житомирській області планує витратити 73 тис. грн на закупівлю 8 тонн хліба — Новости Житомира

Комунальна установа «Володарсько-Волинський психоневрологічний інтернат»  Житомирської обласної ради подала запит цінових пропозицій стосовно закупівлі двох сортів хліба. Оголошення про заплановану закупівлю розміщене 27 серпня на сайті Державних закупівель. Дирекція інтернату хоче придбати 4068 кг хліба «Українського» та 3960 кг хліба «Традиційного» за ціною 8,21 грн. та 10,00 грн. за кілограм відповідно. Очікувана вартість закупівлі – 73000 (сімдесят