Последние новости
Главная / Новости / Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора — Новости Житомира

Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора — Новости Житомира

Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора
Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора Сьогодні, 17:27 Президент України Петро Порошенко 23 серпня 2015 року присвоїв звання генерал-майора начальнику 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України Олегу Мікацу.
Відповідний указ розміщений на офіційному сайті президента.
Олег Мікац народився у Новограді-Волинському. Офіцерську кар’єру розпочав у 1996 році на посаді командира взводу. Станом на 2001 рік командував ротою 30-ї гвардійської танкової дивізії. Проходив військову службу у складі українського миротворчого контингенту в Іраку на посаді перекладача оперативного відділу.
Протягом декількох років обіймав посаду заступника начальника 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ. З 2013 року — командир 93-ї окремої механізованої бригади. Під час війни на сході України бригада Мікаца брала активну участь у протистоянні терористичним угрупуванням ДНР та російським військам. 10 липня 2014 року 93-я омбр у взаємодії з добровольчими батальйонами прийняла бій під Карлівкою, а 24 липня взяла під контроль селища Піски та Первомайське, що дозволило українським військам контролювати дорогу між Донецьком та Дніпропетровськом.
З вересня 2014 року Олег Мікац керував обороною Донецького аеропорту, у якій, окрім його бригади, брали участь бійці 79-ї омбр, 3-го окремого полку спеціального призначення, «Добровольчого українського корпусу», батальйону «Дніпро-1» та інші.
За непоступливість та запеклий опір терористам захисників аеропорту прозвали «кіборгами». Окрім безпосередньо оборони об’єкта бійці 93-ї омбр виконували й інші завдання на передовій: 6 листопада 93-я омбр разом з бійцям ДУК повернули під контроль України селище Опитне, а 19 листопада брали участь у відбитті в бойовиків стратегічної висоти поблизу аеропорту.

Интересное

У Житомирі близько сотні людей в День прапора вшанували пам’ять загиблих за незалежність — Новости Житомира

Близько сотні житомирян в День Державного Прапора зібрались на Смолянському військовому кладовищі, щоб хвилиною мовчання та молитвою вшанувати пам’ять загиблих за Незалежність. На військове кладовище також прийшли народний депутат України Борислав Розенблат, голова Житомирської ОДА Сергій Машковський, виконуюча обов’язки Житомирського міського голови Любов Цимбалюк. Після хвилини мовчання в пам’ять про загиблих героїв та короткої молитви