Последние новости
Главная / Новости / Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора — Новости Житомира

Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора — Новости Житомира

Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора
Президент присвоїв “кіборгу” із Житомирщини Олегу Мікацу звання генерал-майора Сьогодні, 17:27 Президент України Петро Порошенко 23 серпня 2015 року присвоїв звання генерал-майора начальнику 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України Олегу Мікацу.
Відповідний указ розміщений на офіційному сайті президента.
Олег Мікац народився у Новограді-Волинському. Офіцерську кар’єру розпочав у 1996 році на посаді командира взводу. Станом на 2001 рік командував ротою 30-ї гвардійської танкової дивізії. Проходив військову службу у складі українського миротворчого контингенту в Іраку на посаді перекладача оперативного відділу.
Протягом декількох років обіймав посаду заступника начальника 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ. З 2013 року — командир 93-ї окремої механізованої бригади. Під час війни на сході України бригада Мікаца брала активну участь у протистоянні терористичним угрупуванням ДНР та російським військам. 10 липня 2014 року 93-я омбр у взаємодії з добровольчими батальйонами прийняла бій під Карлівкою, а 24 липня взяла під контроль селища Піски та Первомайське, що дозволило українським військам контролювати дорогу між Донецьком та Дніпропетровськом.
З вересня 2014 року Олег Мікац керував обороною Донецького аеропорту, у якій, окрім його бригади, брали участь бійці 79-ї омбр, 3-го окремого полку спеціального призначення, «Добровольчого українського корпусу», батальйону «Дніпро-1» та інші.
За непоступливість та запеклий опір терористам захисників аеропорту прозвали «кіборгами». Окрім безпосередньо оборони об’єкта бійці 93-ї омбр виконували й інші завдання на передовій: 6 листопада 93-я омбр разом з бійцям ДУК повернули під контроль України селище Опитне, а 19 листопада брали участь у відбитті в бойовиків стратегічної висоти поблизу аеропорту.

Интересное

На Житомирщині повернуто з незаконної оренди родовище лабрадориту — Новости Житомира

За позовом прокурора Черняхівського району рішенням господарського суду Житомирської області розірвано договір оренди та зобов’язано ТОВ «Альтаїр» повернути земельну ділянку з родовищем лабрадориту до державної власності. Установлено, що між Черняхівською райдержадміністрацією та ТОВ «Альтаїр» у 2009 році укладено договір оренди земельної ділянки для видобування лабрадориту строком на 18 років. Однак, у порушення вимог Закону України