Последние новости
Главная / Новости / Стало відомо, які продукти подорожчають в Україні восени (інфографіка). — Новости Житомира

Стало відомо, які продукти подорожчають в Україні восени (інфографіка). — Новости Житомира

Стало відомо, які продукти подорожчають в Україні восени (інфографіка).
Стало відомо, які продукти подорожчають в Україні восени (інфографіка). Сьогодні, 11:49 З вересня овочі подешевшають, а м’ясо і молочні продукти зростуть в ціні.
Восени цінники по країні зміняться. Якщо вже в цьому місяці ціни на овочі, соняшникову олію і борошно знизяться на 5-15%, то м’ясо і молочні продукти подорожчають майже на 20%, прогнозують експерти. Про це пише видання Сегодня, інформують Патріоти України.
Стабільною залишиться вартість круп, яблук і привізних фруктів (за умови стабільної гривні). У листопаді до мінімуму (нижче 10 грн, або на 1,5-2 грн/кг) подешевшає цукор. Як може змінитися вартість основних продуктів харчування можна простежити в інфографіці.
ОВОЧІ-ФРУКТИ.
“Традиційно подешевшають овочі борщового набору, особливо помідори, сезон яких у розпалі”, – говорить фахівець Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Гагалюк. Експерт обіцяє незмінність осінніх цін як на українські яблука (через гарний врожай), так і на імпортні банани і апельсини, бо при стабільному доларі торговельні мережі припинили закладати в ціну ризики, пов’язані з курсом. Але постійність цін не означає, що вони будуть низькими, вважає гендиректор компанії Pro-Consulting Олександр Соколов.
За його словами, головна причина – скорочення обсягу пропозиції через подорожчання ресурсів для догляду за плантаціями. “Цей рік стане одним з найгірших для виробників фруктів і овочів за останній час.
Передбачуване виробництво плодів і ягід у всіх господарствах становитиме близько 2 млн т (зазвичай до 3 млн. – Авт.)”, – каже Соколов. А ось голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков не виключає, що яблука подешевшають на пару гривень за кіло (до 12-13 грн) у вересні-жовтні, поки не вичерпається їх пропозиція від українських садівників. М’ЯСО І МОЛОКО. “Ціни на молоко та молокопродукти підуть вгору, бо надої восени знижуються.
Також підвищать ціни постачальники, щоб не залишитися в збитку. Яйця теж традиційно подорожчають, так як кури влітку несуться краще, а споживання, навпаки, збільшується восени (яйця – основний раціон студентів. – ред.)”, – прогнозує Новіков.
З ним згоден і аналітик інформкомпанії “ПроАгро” Ярослав Левицький: “М’ясо, яйця, ковбаса, молочні продукти дорожчатимуть (кури – на 7-8%, м’ясо – на 15-18%, сир – до 10%), через зниження пропозиції на внутрішньому ринку через скорочення поголів’я худоби і зростання експорту (курятина, яйця)”.
КРУПИ ТА ЦУКОР.
За словами Левицького, через те що в цьому році співвідношення продовольчої та фуражної пшениці – 45% до 55% (рік тому було навпаки), а також у зв’язку з підвищенням цін на електроенергію, небагато (близько 5%) незабаром може подорожчати борошно, а значить, подорожчає і хліб несоціальних сортів, ціни на який не регулюються.
Вартість круп (насамперед гречки) в першій половині сезону не зміниться, адже вони і так дорогі, а дефіциту не очікується. Сказане стосується й імпорту, насамперед рису, але за умови стабільної гривні.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"