Последние новости
Главная / Новости / Під час казкових канікул діти бійців 95 бригади підготували для батьків прапор зі своїми долоньками. ФОТО — Новости Житомира

Під час казкових канікул діти бійців 95 бригади підготували для батьків прапор зі своїми долоньками. ФОТО — Новости Житомира

Під час казкових канікул діти бійців 95 бригади підготували для батьків прапор зі своїми долоньками. ФОТО
Центр раннього розвитку «Гармонія дитинства» цієї осені святкує 7 років своєї роботи. За цей час випускниками цього закладу стали десятки талановитих житомирських дітлахів. Тут заняття проводять для дітей віком 1-3 роки, які приходять разом з мамами, а трохи старших готують до школи.
Влітку для малюків влаштовували канікули, але зважаючи на ситуацію в країні, керівництво Центру вирішило цьогоріч на своїй базі влаштувати оздоровлення для дітей військовослужбовців 95 бригади і спіробітників УМВС в Житомисрькій області, які виконували завдання у зоні АТО.
Керівник «Гармонії дитинства» Лілія Намесник зауважує, що наразі у Центрі відпочило більше 50 дітей.
«В Житомирі проходила акція «Теплі долоньки», під час якої маленькі дітки десантників фарбою ставили на футболках відбитки своїх долонь, а потім ці футболки відправляли у зону АТО й передавали героїчним батькам. Я тоді якось не знала про цю акцію, але потім побачила інформацію про захід і вона мене дуже зворушила. Після цього до мене звернувся заступник міського голови Сергій Сухомлин з пропозицією взяти на себе організацію відпочинку саме таких дітей дошкільного віку, – каже Лілія Намесник. – Звичайно, діти учасників АТО, які ходять в школу, мають можливість протягом літа поїхати на відпочинок за кордон чи у табори по області, а для таких малих поки нічого не передбачено. Ми без вагань взялися допомагати і насправді дуже задовлені роботою. Нам надали списки з контактактами військових 95 бригади та правоохоронців зведеного загону УМВС, у яких діти віком 5-6 років. Ми всіх обдзвонили, поспілкувалися, пояснили ситуацію і запросили безкоштовно відвідувати табір при Центрі раннього розвитку. Працюємо 6 днів на тиждень, з 9 ранку і до 13.00. Для дітей забезпечили найкращі умови. Вони можуть гратися, вихователі проводять для них розвиваючі та пізнавальні заняття. У нас є розклад казок на увесь тиждень – кожного дня нові казки, нові герої. Їм це подобається. Багато іграшок для дітей передав Сергій Сухомлин, а Львівська майстерня шоколаду забезпечила нас шоколадними зайчиками, які ми роздавали учасникам нашої патріотиної акції. Також обладнали басейн, я особисто слідкую за купанням малечі. Зараз така спека, що їм водні процедури не завадять. Діти можуть пити спеціальну воду із кулерів-слоників».
Лілія Намесник проводить екскурсію Центром, показує кімнати та майданчики для ігор. У дворі фруктові дерева, плодами з яких і пригощають малечу. Також їм готують для «перекусу» печиво.
Ігри проводять на свіжому повітрі та безпосередньо у приміщенні, де зберігається відносно прохолодна температура. Єдине правило закладу для дітей – брати нову іграшку лише тоді, коли попередню, якою вже не хочеш більше гратися, поклав на місце. В решті дітям не перешкоджають, а навпаки підтримують.
«Щоранку мами приводили дітей. Дуже пунктуальні мами, а діти в них виховані, не вередують, одразу видно, що родини військових, – посміхається Лілія Намесник. – Бувало таке, що діти просто не хотіли від нас йти, плакали. Значить їм тут сподобалося. Ми з ними зробили дуже хорошу справу – на паперовому ватмані з символікою прапора залишили відбитки долонь, а після цього все це перенесли на тканину із підписом кожного відбитка діток віком від 6 місяців до 14 років. Вони старалися для своїх батьків, а взамін отримували солодощі. У День Прапора – 23 серпня, ми плануємо що цей наш прапор поїде на передову, де ми його і передамо командиру 95 бригади. Кожен тато побачить відбитки своєї дитини, вони зігріватимуть його. Прапор вивісять на найвищому флагштоці, щоб усі захисники бачили його і знали, за кого стоять на Сході країни».
Лілія Намесник наголошує, що «Гармонія дитинства» – приватний заклад, але ніхто не жалкує, що абсолютно безкоштовно подарували трохи гарних емоцій і відпочинок дітям героїв. У цей складний час кожен має робити все, що від нього залежить, аби підтримати військових та їх родини, перемогт агресора і спільно розбудовувати країну.
Юлія ДЕМУСЬ

Интересное

У Новоград-Волинському районі через пустощі дитини згоріла солома — Новости Житомира

У Новоград-Волинському районі через пустощі дитини згоріла солома Сьогодні, 11:38 У с. Сусли Новоград-Волинського району ввечері 10 вересня виникла пожежа в дерев’яному сараї. Займання господарському приміщенні біля будинку виявили господарі та одразу повідомили про це надзвичайників. Співробітникам ДСНС вдалося оперативно впоратися зі стихією та від знищення палаючу будівлю. Вогнем знищено 0,3 тонни соломи, що знаходилась