Последние новости
Главная / Новости / Поважаю всіх — від першого до останнього бійця, — комбат 95-ї бригади — Новости Житомира

Поважаю всіх — від першого до останнього бійця, — комбат 95-ї бригади — Новости Житомира

“Поважаю всіх — від першого до останнього бійця”, – комбат 95-ї бригади
Командир 1-го батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Герой України майор Ігор Герасименко війну розпочав командиром роти. Коли від ворожих куль загинув комбат Герой України Тарас Сенюк, він перебрав керування підрозділом на себе.
— Ігоре, якими для вас були перші дні командування батальйоном?
— Одразу на війні прийняти такий підрозділ — вкрай важко. Проте завдяки злагодженості дій колективу однодумців-професіоналів проблем у мене не виникало. Війна практична і війна теоретична — кардинально відрізняються. В боях ти бачиш все, ніби промацуєш руками. Спочатку був страх, проте згодом з’явилася впевненість у власних силах, у своїх підлеглих, та й бійці почали довіряти своїм командирам. Впевнений, коли є такий підхід — завдання буде успішно виконане на сто відсотків.
— Як змінилося ставлення бійців до війни?
— Якщо новобранець стійко витримує перші сім хвилин бою, то потім для нього все стає звичним. Після вогневих зіткнень люди знають, що потрібно робити і як поводитися. У наступних боях вони працюють майже автоматично. Таких бійців можна пускати у «вільне полювання» для виконання завдань. Їх можна називати «битими вовками». У цьому велика заслуга і командирів взводів та рот.
— А противник? Яка його тактика?
— Наш ворог має сучасне озброєння, починаючи від стрілецької зброї і закінчуючи технікою. Це потрібно визнати. У них є все, щоб вести війну. Нам протистоїть повноцінна армія. Спочатку це були сепаратисти з гвинтівками, а зараз уже ціла армія з озброєнням. Вважаю все ж таки, щоб з ворогом боротися ефективно, його потрібно поважати.
— Ваше ставлення до підлеглих? Яке воно?
— Я вважаю, що моя «Золота Зірка» Героя України — це нагорода всього 1-го батальйону. Її заслужив кожен мій підлеглий. Так сталося, що нагородили батальйон у моїй особі. Поважаю всіх — від першого до останнього бійця. Найбільша радість для мене — коли ми виконуємо бойове завдання і повертаємося навіть без поранених. Саме ці емоції не передати словами.

Интересное

У Новоград-Волинському районі через пустощі дитини згоріла солома — Новости Житомира

У Новоград-Волинському районі через пустощі дитини згоріла солома Сьогодні, 11:38 У с. Сусли Новоград-Волинського району ввечері 10 вересня виникла пожежа в дерев’яному сараї. Займання господарському приміщенні біля будинку виявили господарі та одразу повідомили про це надзвичайників. Співробітникам ДСНС вдалося оперативно впоратися зі стихією та від знищення палаючу будівлю. Вогнем знищено 0,3 тонни соломи, що знаходилась