Последние новости
Главная / Новости / Студенти із ЖДТУ можуть пройти стажування на підприємствах Німеччини — Новости Житомира

Студенти із ЖДТУ можуть пройти стажування на підприємствах Німеччини — Новости Житомира

Студенти із ЖДТУ можуть пройти стажування на підприємствах Німеччини
Більше 6 тисяч студентів з України наразі навчаються в Німеччині. Частина з них залишається там, влаштовується на роботу і заводить сім’ї. Про це під час зустрічі у Житомирському державному технологічному університеті 24 вересня розповіла Др.Гізела Ціммерманн – керівник інформаційного центру DAAD в Києві. Зокрема, рамках презентації у вузі програм міжнародної академічної мобільності вона розповіла про можливості Стипендіальної програми німецької економіки та конкретно про вимоги до вступників у німецькі виші.
«Ми маємо свої предстаництва у різних куточках світу, здебільшого у Східній Європі, де інтерес до навчання в Німеччині дуже великий, – констатує Др.Гізела Ціммерманн. – Також маємо офіс у Києві та представників у різних містах України.».
Керівник інформаційного центру DAAD пояснила, що треба робити студенту з України, аби навчатися в Німеччині. Каже, що треба попередньо усю інформацію переглядати на офіціних сайтах навчальних закладів. Обирати для себе найбільш підходящу програму, подавати анкети, заповнювати аплікаційні форми, надавати документи про здобуту освіту в Україні і т.д, а також не обійдеться без тестування та іспитів на знання мови. Окремо оприлюднюють умови для тих, хто хоче навчатися на «магістратурі».
Про практику українських студентів на підприємствах Німеччині в Житомирському державному технологічному університеті цього ж дня розповідав Мартін Ройтер – представник Торгово-промислової палати України. У Житомирі він уже бував раніше, останні кілька років працює в Києві, але попередньо мав досвід роботи і в DAAD, і в громадській організації MultiKultiUA, про діяльністья кої розповідали згодом.
«Якби я був студентом в Україні, то об’їздив би увесь світ. Насправді, тут є стільки можливостей для навчання і стужування за кордоном, – каже Мартін Ройтер. – У Житомиському технологічному університеті дуже потужний міжнародний відділ, там працюють активні люди, є потенціал. Саме тому я зараз і знаходжуся в цьому вузі, адже бачу тут потенційних партнерів для співпраці. Ми віримо в Житомирі і це місто нам дуже цікаве. Сподіваємося, що вже наступного разу до Німеччини на стажування поїдуть і житомирські студенти. Принаймні усі передумови для цього і хорошу мотивацію вони вже мають.
Стажування триває 4-5 місяців. Стипендія від програми 550 євро в місяць, але за бажанням компанії можуть також виплачувати стипендії – це додаткові кошти. Подаватися на участь у програмі можуть студенти (починаючи з третього курсу), аспіранти і випускники (до 18 місяців після закінчення навчального закладу) віком до 30 років. Загалом програма для усіх спеціальностей, але це переважно стосується ІТ-сфери, інженерії, банківської справи, журналістики менеджменту та управління. Програма покриває все – проїзд, проживання. Остаточне рішення про відбір кандидатів на стажування приймають представники німецьких компаній та фірм, а наше завдання відібрати кращих». Про можливості стажування в межах німецьких державних програм ZAV, ZAV2, ZAV3 та студенти і аспіранти ЖДТУ дізналися від представників організації «MultiKultiUA».

Интересное

Погода в Житомире и Житомирской области пятницу, 4 сентября. — Новости Житомира

Погода в Житомире и Житомирской области пятницу, 4 сентября. Сьогодні, 15:34 В пятницу в Житомирской области ожидается облачная погода с прояснениями. В Житомире, Коростене, Бердичеве, Новограде-Волынском, Радомышле возможен дождь с грозой. Температура воздуха ночью около +14…+16, днем столбики термометров поднимутся до +29…+31 градуса. Ветер южный, западный, юго-западный и северо-западный, 1-5 м/с. До конца недели прогнозируется