Последние новости
Главная / Новости / Пожежа у Поліському заповіднику пошкодила майже 700 дерев — Новости Житомира

Пожежа у Поліському заповіднику пошкодила майже 700 дерев — Новости Житомира

Пожежа у Поліському заповіднику пошкодила майже 700 дерев
Державна екологічна інспекція у Житомирській області провела планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо дотримання режиму природно-заповідного фонду на території Поліського природного заповідника.
Під час здійснення державного нагляду було виявлено ряд порушень природоохоронного законодавства, які допущені працівниками лісової охорони внаслідок непрофесійного ставлення до своїх службових обов’язків.
Про це інформує прес-служба екологічної інспекції.
Відповідно до Положення, служба держохорони Заповідника, яку очолює директор, згідно до покладених на неї завдань здійснює охорону природних комплексів Заповідника, проводить заходи щодо запобігання виникнення, поширення пожеж та їх ліквідації. Порушуючи п. 4.2. Положення та ст. 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд» лісовою охороною не вживаються достатньо заходів щодо запобігання заготівлі рослин, що призводить до порушення природних комплексів.
Згідно ст. 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд» та п. 4.2 положення про Поліський природний заповідник на території Заповідника забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить його цільовому призначенню, порушує природний розвиток процесів та явищ або створює небезпеку шкідливого впливу на природні комплекси та об’єкти, про те державною лісовою охороною допущено незаконну порубку 11 дерев породи сосна на території Копищанського лісництва Поліського природного заповідника.
Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області виявлено випадок приховування лісової пожежі. Працівниками Поліського природного заповідника не здійснено облік лісової пожежі, яка виникла на території Перганського лісництва, не встановлено її площу та не зареєстровано в книзі обліку лісових пожеж.
Державними інспекторами встановлено, що пожежа виникла на площі близько 1 га, пошкоджено 693 дерева різних порід. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд становить 1 947 569 грн.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"