Последние новости
Главная / Новости / На Житомирщині екологія стала інструментом тиску на бізнес | Новости Житомира

На Житомирщині екологія стала інструментом тиску на бізнес | Новости Житомира

Про скандал, який тогоріч спричинив зупинку Житомирських кар’єрів писали майже всі . Все через промислову вибухівку, без якої неможлива робота гранітних родовищ.
У вересні минулого року, ошукані псевдоактивістами та кишеньковою громадською організацією «Екосвіт» депутати, икористання вибухівки державного виробника, що в свою чергу призвело б до зупинки найпотужніших гірничо-видобувних підприємств України.
Використання інших вибухових матеріалів означало б збільшення ціни, що в свою чергу знизило б об’єм продажів щебеневої продукції. Треба враховувати той факт, що якість вибухівки приватних виробників досить сумнівна.
Загальновідомо, що деякі приватні підприємства використовують будь-які можливості, аби монополізувати ринок вибухових робіт у всьому регіоні. Так організація «Західукрвибухпром», маючи на озброєні проплачених активістів та організацію «Екосвіт», що має досить сумну репутацію, влаштовують мітинги, тиснуть на представників влади, щоб заборонити використання вибухівки державного виробника.
У вересні, минулого року ошукані в руках горе-бізнесмена Константина Носова (власник підприємства «Західукрвибухпром»). За ініціативи «Екосвіту», що так вправно маніпулював громадською думкою, депутати мало не заборонили використання державних вибухових засобів. Однак, були залучені фахівці з Києва, що провели належні експертизи й довели неправомірність заборони вибухівки, виробленої державним підприємством.
Та керівництво «Західукрвибухпрому» не залишає спроб монополізувати ринок, використовуючи брудні методи впливу на громадськість та органи місцевої влади. А саме, надаючи сфальсифіковану інформацію до Житомирської облдержадміністрації, ініціюючи безпідставні полеміки псевдоактивістів на засіданнях різних рівнів. Стала сумнівна репутація активістів «Екосвіту» не дає їм змоги тепер тиснути на владу.
На жаль, не всі представники влади залишаються осторонь корупційних схем. Сьогодні маємо нову спробу «наїзду» на Житомирські кар’єри. Так, на деякі щебеневовидобувні підприємства (а саме на ті, які не користуються вибуховими послугами місцевої компанії «Західукрвибухпром»), надійшли листи від Екологічної інспекції Житомирської області з проханням назвати підрядників, що проводять у них вибухові роботи та (!) умови співпраці — кар’єри повинні, також, надіслати завірені копії договорів на проведення вибухових робіт з повною деталізованою інформацією.
Керівники кар’єрів обурені, таким зухвалим натиском на підприємства, адже подібні питання не належать до компетенції Екологічної інспекції, і містять комерційну таємницю.
«Володимир Горба ( директор «Західукрвибухпрому»), телефонував нам з погрозами, що коли ми не звернемося до них за послугами то «чекатимемо у гості» податкову, екологічну інспекцію та інші перевіряючи органи. Це не здивувало нас, адже підприємство пана Горби має «підмочену» репутацію, тож такий підхід до бізнесу для них є нормою . Та коли отримали листа від Екологічної служби – обуренню не було меж. Чому державний контролюючий орган виконує забаганки місцевих «авторитетів»? Всі ж знають, хто такі Володимир Горба і власник «ЗУВП» Костянтин Носов – це непорядні й підступні бізнесмени» — розповідає головний інженер «Бехівського спецкар’єра» Сергій Бабский.
Залишається тільки здогадуватися, чим керується пан Богдан Гнатюк , начальник екологічної інспекції Житомирської області, ініціюючи розсилку подібних протиправних листів. Всі ж чудово пам’ятають й не закриватимуть очі на подібні дії .
Нагадаємо, видобуток гранітної продукції провідна сфера діяльності нашого краю. Житомирські кар’єри не тільки є одним з більших наповнювачів бюджету області, а й такими, що забезпечують працевлаштування великої кількості краян.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"