Последние новости
Главная / Новости / 26-ій бригаді не вистачає клієнтів та комплектів звязку для системи ГІС Арта — Новости Житомира

26-ій бригаді не вистачає клієнтів та комплектів звязку для системи ГІС Арта — Новости Житомира

26-ій бригаді не вистачає клієнтів та комплектів зв’язку для системи ГІС “Арта”
Волонтери фонду «» встановили обладнання для програми управління артвогнем ГІС «Арта» на одному з напрямів на передовій. Завдяки чому вдалося об᾿єднали в одну систему кілька бригад і забезпечили тим самим координацію між артилерією, розвідкою і штабами всіх підрозділів на великій ділянці фронту.
«Скажу чесно, під час впровадження ГІС «Арти» нам було не просто. Серед військових чимало людей, які всіляко противляться будь-яким змінам. І коли мені казали, «це просто супердорогий передатчик даних» або «я закачаю карту на андроїд і буду з телефона роздавати координати», віра в успіх нашої справи трохи згасала, – розповідає волонтерка
– Але бойові дії розставили все по своїх місцях. Сталося кілька подій, які остаточно довели, що ГІС «Арта» незамінна в бою.
1. Коли відбувся артналіт на штаб 34 батальйону і приміщення було фактично знищено, згорів ретранслятор – батальйон на три дні залишився без зв᾿язку із зовнішнім світом. Але завдяки ГІС «Арті», яка не залежить від радіозв᾿язку, артилерія продовжувала безперебійно працювати і дуже точно подавляти вогневі точки противника.
2. Коли дуже щільним вогнем накрили позиції 17 бата і вони не могли навіть голову підняти, не кажучи вже про дати відповідь, дуже швидко спрацювала передача даних артилеристам, що прикривають цей напрям. Противник отримав таку відповідь, що вже дві доби мовчить.
3. Під час боїв за Новоласпу активно використовувалась ГІС «Арта» (Тут заслуга не наша, в 72 бригаду програму ставили розробники за власний кошт). А коли під час відходу наші втратили танк, чіткою взаємодією безпілотника, який корегував, і ГІС «Арти» мінометники кількома влучними пострілами його знищили – так нє достанься же ти нікому!
4. Через тижня півтора після того, як ми встановили ГІС «Арту», нам зателефонували зі штаба сектора С. З нами хотів зустрітися начальник артилерії сектора. Думала, отримаємо триндюлєй, що самовільно їздимо і встановлюємо всякі програми. А ні! Полковник Трофимчук (чудова людина, до речі) ображено розповів, що вже тиждень підопічні йому підрозділи обмінюються між собою цілями, миттєво обраховують координати і подавляють вогневі точки противника, а він сидить у своєму бункері перед картою 1989 року з залізною лінійкою і не бачить, що відбувається у нього в секторі. Він приїжджає в штаб бригади – опиняється в 21 столітті, повертається до себе – назад у початок 20-го. Несправедливо! І ми зжалились. Поставили сервер і великий монітор у штаб сектора. Тепер рішення приймаються ще швидше.
В принципі, на цьому напрямі в секторі С ми зробили все, що могли, можемо йти далі. Майже все. 26 бригаді не вистачає три клієнта – а це (разом з комплектами зв᾿язку) близько 40 тисяч гривень. Треба закрити вже найближчим часом.
Просуваємось у сусідній сектор – на донецький напрям. Завдання складніше. Значно більша відстань, значно більше підрозділів. Але від того ще важливіше – при наявності чудових артилеристів у цьому секторі просто біда з координацією. Крім того, на цьому напрямі активно працює РЕБ противника. Короче кажучи, на нас тут дуже чекають.
Кошторис ще в процесі написання. Але за попередніми підрахунками ГІС «Арта» для донецького напряму нам обійдеться не менше, ніж в 1 млн 700 тис грн».
Реквізити:
Приват:
5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій
5211 5374 4662 3360 Стократюк Вікторія
PayPal@savelife.in.ua (медицина, автотранспорт, одяг)
Western Union / moneygram / etc (на приціли і прилади нічного бачення):
Irina Turchak + 38 (068) 500 88 00
Картка Приватбанк в євро
4149 4978 1421 1670 Мікульський Дмитро Вікторович
Картка Приватбанк в доларі
4149 4978 1421 1696 Мікульський Дмитро Вікторович
Контакти:
Гаряча лінія:
(044)338-33-38
(068)500-88-00

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"