Последние новости
Главная / Новости / «Закриваючи школи, обласна влада ігнорує права та інтереси дітей», — народний депутат Юрій Павленко — Новости Житомира

«Закриваючи школи, обласна влада ігнорує права та інтереси дітей», — народний депутат Юрій Павленко — Новости Житомира

«Закриваючи школи, обласна влада ігнорує права та інтереси дітей», – народний депутат Юрій Павленко
«Закриваючи школи, обласна влада ігнорує права та інтереси дітей», – народний депутат Юрій Павленко Сьогодні, 09:29 1 вересня цього року багато учнів у Житомирській області не повернулися за парти у свої рідні школи. Приміщення, в яких вони роками отримували знання, тепер просто пустують. Востаннє на Житомирщині таке було після аварії на ЧАЕС, коли люди, аби вберегтися від радіації, залишали обжиті місця. А тепер діти стали заручниками реформ влади. Школярам нічого не кажуть розумні дорослі слова «децентралізація» та «оптимізація». В їхнє безтурботне дитинство увірвалася політика. У владних кабінетах батькам намагаються пояснити, що так об’єднуються громади і переконати, що від оптимізації навчальних закладів всім буде лише краще. Однак, ні діти, ні дорослі незадоволені тим, як їм живеться по-новому.
Чиновники в облдержадміністрації та на місцях прийняли рішення про закриття малокомплектних шкіл і не переймаються тим, як вже кілька тижнів діти у сільській місцевості долають непростий шлях до знань.
Про проблеми, що виникли через оптимізацію малокомплектих навчальних закладів, добре знає народний депутат України Юрій Павленко. Він був присутній на 33-й сесії обласної ради VI скликання, що відбулася 10 вересня і охарактеризував реальний стан справ, який замовчує влада.
«Так звана оптимізація шкіл, яка в цьому році є безпрецедентною, призвела до того, що обласна влада закрила понад 70 навчальних закладів. Це зробили всупереч інтересів громади і дітей. «Опозиційний блок» визнає незадовільними дії керівництва області в цьому напрямку. Саме тому, ми разом із громадами відстоюємо право дітей на освіту в судах. З боку облдержадміністрації є тиск на суди, аби вони не приймали рішення в інтересах людей. Переконаний, що ми тут переможемо і повернемо кожну незаконно закриту школу», – наголосив Юрій Павленко.
За словами народного депутата, є реальні факти, коли закрилися кращі школи, а дітей перевели в гірші. Припинили існування також і початкові навчальні заклади, хоча позиція і Міністерства освіти, і Президента полягає в тому, що початкова школа має бути біля дому. Окрім цього, є докази відсутності підвезення дітей до навчальних закладів або ж коли школярів перевозили в непристосованих автобусах. Траплялися і ситуації, що в транспортних засобах дітей було втричі більше, що є порушенням правил дорожнього руху і норм перевезення.
Юрій Павленко констатує, що на жаль, нинішня влада фактично згорнула програму забезпечення шкіл автобусами. Активно закриваючи школи, на Житомирщині до 1 вересня не придбали жодного нового автобусу.
«Ми маємо на фотографіях докази. Ось діти їдуть в школу. ПАЗик на 24 місця, що абсолютно не пристосований для перевезення школярів, переповнений втричі. А ось унікальний факт – діти їдуть в школу на підводі з трактором. Оце нові шкільні автобуси нинішньої влади», – зазначив народний депутат.
Юрій Павленко наголошує, що право людини на освіту захищене Конституцією України та Конвенцією ООН. Такі рішення мають ухвалюватися, виходячи з інтересів дитини, а не закладу чи нинішньої малопрофесійної влади.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"