Последние новости
Главная / Новости / Депутати Житомирської облради хочуть заборонити використання на кар’єрах вибухівки «Ера» — Новости Житомира

Депутати Житомирської облради хочуть заборонити використання на кар’єрах вибухівки «Ера» — Новости Житомира

Депутати Житомирської облради хочуть заборонити використання на кар’єрах вибухівки «Ера»  
У Житомирі на черговій сесії обласної ради депутати планують схвалити проект рішення «Про звернення депутатів обласної ради до міських, селищних та сільських рад області щодо заборони використання вибухівки марки «Ера»».
Відповідний документ опублікований на сайті Житомирської облради 8 вересня.
«Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів від 10.09.2015, обласна рада вирішила схвалити текст звернення депутатів обласної ради до міських, селищних та сільських рад щодо заборони використання вибухівки марки «Ера» на об’єктах гірничодобувної промисловості області . Доручити голові обласної ради підписати звернення. Надіслати рішення обласної ради до міських, селищних та сільських рад області», – йдеться у проекті рішення.
Звернення депутатів Житомирської обласної ради до міських, селищних та сільських рад щодо заборони використання вибухівки «Ера».
«Житомирська область відзначається великою кількістю об’єктів гірничо-добувної промисловості різної потужності та цільового використання.
При експлуатації кар’єрів, а саме: при проведенні вибухових робіт в атмосферне повітря, викидається значна кількість неорганічних речовин та продуктів розпаду вибухових речовин, які є забруднювачами довкілля та несуть потенційну загрозу життю і здоров’ю людини, в тому числі і від використання при проведенні вибухових робіт емульсійної вибухівки марки «Ера», до складу якої входять компоненти твердого ракетного палива, що призводить до погіршення самопочуття та здоров’я людей, збільшення кількості хвороб органів дихання та хронічних захворювань, а також загибелі свійських тварин у районах, прилеглих до проведення вибухових робіт на об’єктах гірничодобувної промисловості Житомирської області.
Житомирська обласна рада рекомендує міським, селищним та сільським радам, у межах повноважень, відповідно до п. 2 ч. б ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянути та заборонити використання вибухівки марки «Ера» до вивчення питання впливу зазначеної речовини на стан навколишнього природного середовища та здоров’я людини», – йдеться у зверненні.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"