Последние новости
Главная / Новости / Про господарський талант житомирських обласних чиновників або Знову про комунальний МРТ — Новости Житомира

Про господарський талант житомирських обласних чиновників або Знову про комунальний МРТ — Новости Житомира

Про “господарський” талант житомирських обласних чиновників або Знову про комунальний МРТ
Про “господарський” талант житомирських обласних чиновників або Знову про комунальний МРТ Сьогодні, 07:37 Понад 10 млн. грн. більше витратить обласний бюджет, тобто жителі Житомирської області, на придбання магнітно-резонансного томографа (МРТ) для обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського внаслідок кількаразового зривання тендерної закупівлі та недопущення підписання угоди з минулорічним переможцем такого конкурсу – фірмою Toshiba. Це японське підприємство у 2014 році за результатами виграного тендеру зобов’язувалося зібрати, довезти, змонтувати та ввести в експлуатацію аналогічний за своїми функціональними характеристиками фірми Philips магнітно-резонансний томограф менше ніж за 20 млн. грн. У поточному році, внаслідок девальвації вітчизняної грошової одиниці, з обласної казни за нідерландський медичний діагностичний комплекс доведеться викласти майже 30 млн. грн.
Та, виявилося, не тільки цими діями і не складно здогадатися хто та з якою метою досі може перешкоджати отриманню мешканцями Житомирщини високоякісного, у рази дешевшого (а для ліквідаторів та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, в тому числі АТО, та інших соціальних категорій населення взагалі безкоштовного) медичного обстеження на МРТ. Тим більше за умови, що дехто із них, наприклад народний депутат Борислав Розенблат (який, між іншим, із сином екс-головного лікаря обласної лікарні представляє одну політичну силу – “Блок Петра Порошенка “Солідарність”), публічно висловлювався проти купівлі комунального магнітно-резонансного томографа.
Чи не наслідок такої “турботи” про долю земляків-поліщуків, “господарського” таланту, а, може, і не тільки,
– попередній головний лікар обласної лікарні Михайло Борщівський письмово погодив,
– очолювана тодішнім заступником голови ради Михайлом Чигирем робоча група з питань використання майна обласної ради одноголосно рекомендувала Агенції з питань регіонального розвитку облради,
– заступник керівника Агенції Олег Білецький підписав, а голова ради Йосип Запаловський 30 січня 2014 року затвердив внесення змін до Договору оренди нерухомого майна, згідно з якими термін оренди спеціально підготовленого за бюджетні кошти приміщення для роботи МРТ в Обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського було продовжено ТОВ “МДЦ Експерт-Житомир” на десять років?… Усе це відбулося у той самий час, коли в облраді з ініціативи громадських організацій чорнобильців “кипіла” дискусія про необхідність придбання комунального МРТ: за пропозицією фракції Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії “За добробут та соціальний захист народу” дане питання розглядалося 23 січня 2013 року під час ХІХ сесії Житомирської обласної ради і знайшло підтримку. До відома, попередній термін оренди приміщення складав 2 роки 11 місяців і мав закінчитися у серпні 2015 року.
Я не знаю на скільки відповідають дійсності розмови про те, що власники приватних МРТ на Житомирщині отримують десятки мільйонів гривень прибутку від такої підприємницької діяльності на людських хворобах, але дискусії про виділення 10-ти мільйонів гривень з обласного бюджету для безкоштовного медичного обстеження жителів області даним медичним обладнанням дійсно мали місце. Це – загальновідомий факт.
А ще, чи не із суто комерційних мотивів керівництво ТОВ “МДЦ Експерт-Житомир” проігнорувало запрошення на засідання робочої групи із взаємоприйнятного врегулювання питання розміщення в обласній лікарні комунального МРТ, що відбулося 15 вересня 2015 року?.. Більше того, воно поскаржилося голові Житомирської облдержадміністрації на громадських активістів, які наполягають на достроковому розірвання угоди та звільненні ТОВ “МДЦ Експерт-Житомир” орендованого приміщення під комунальний МРТ. При цьому представники приватного МРТ (яке нахабство, – !) намагаються переконати Сергія Машковського у тому, що функціонування їхнього багаторічного магнітно-резонансного томографа, кількагодинне на добу надання ним дорогих платних послуг (за виключенням для учасників АТО) набагато більше благо, ніж 24-годинна сім днів на тиждень робота комунального найновішого МРТ, безкоштовного для цілої низки соціальних категорій населення (в тому числі, як уже зазначалося, для учасників АТО) і у рази дешевшого для усіх інших.
Тим часом, за результатами першого засідання робочої групи з врегулювання питання розміщення в обласній лікарні комунального МРТ вдалося виявити кілька делікатних фактів, які, не має сумніву, мають зацікавити правоохоронні органи. До речі, очолює її заступник голови обласної ради Руслан Годований, який разом із іншими працівниками виконавчого апарату облради приймав участь у засіданні тієї робочої групи з питань використання майна обласної ради, яка одноголосно рекомендувала Агенції з питань регіонального розвитку облради змінити терміни оренди приміщення під приватний МРТ з 2-х років 11-ти місяців на 10-ть років.
Так, по-перше: відсутність функціонуючого комунального МРТ перешкоджатиме працівникам обласної лікарні цілодобово надавати кваліфіковані медичні послуги та медичну допомогу своїм пацієнтам.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"