Последние новости
Главная / Новости / Потенційні кандидати і партії на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, — Жанна Чмут — Новости Житомира

Потенційні кандидати і партії на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, — Жанна Чмут — Новости Житомира

Потенційні кандидати і партії на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, – Жанна Чмут
Під час прес-конференції координатор мережі ОПОРА в Житомирській області Жанна Чмут поінформувала про перебіг та особливості місцевих виборів у Житомирській області та Україні.
Координатор презентувала узагальнену інформацію по результатам формування ТВК в області, зміни кількості депутатів та кількості виборців, розповіла про «мапу порушень» у спостереженні за виборами, правові колізії нового законодавства та перші порушення.
«Значна кількість потенційних кандидатів і партій на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, розпочавши активно рекламувати свою діяльність у ЗМІ, на носіях зовнішньої реклами та через соціальні акції до офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня і до реєстрації, що порушує принцип рівності можливостей та ч.2 ст.54 ЗУ «Про місцеві вибори», – розповіла Жанна Чмут.
Експерт ОПОРИ поінформувала про можливість реалізації виборчого права мешканцями тимчасово окупованих територій та основні ризики цьогорічної кампанії. «Вибори, незважаючи на коротку тривалість, будуть насиченими інформаційно та подієво, так як на місцеві вибори припадає найбільша кількість суб’єктів виборчого процесу», – зазначила Жанна Чмут.
Спостереження за місцевими виборами триватиме вересень-жовтень. Роль спостереження полягає в профілактиці порушень та незаангажованій оцінці виборчого процесу. Спостерігачі ОПОРИ слідкують за виборчими комісіями, застосуванням законодавства, адміністративного ресурсу, доступу кандидатів до агітації. За виборами протягом всього терміну кампанії в Житомирській області спостерігають 6 довготривалих спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"