Последние новости
Главная / Новости / Потенційні кандидати і партії на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, — Жанна Чмут — Новости Житомира

Потенційні кандидати і партії на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, — Жанна Чмут — Новости Житомира

Потенційні кандидати і партії на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, – Жанна Чмут
Під час прес-конференції координатор мережі ОПОРА в Житомирській області Жанна Чмут поінформувала про перебіг та особливості місцевих виборів у Житомирській області та Україні.
Координатор презентувала узагальнену інформацію по результатам формування ТВК в області, зміни кількості депутатів та кількості виборців, розповіла про «мапу порушень» у спостереженні за виборами, правові колізії нового законодавства та перші порушення.
«Значна кількість потенційних кандидатів і партій на Житомирщині здійснили фальстарт виборчої кампанії, розпочавши активно рекламувати свою діяльність у ЗМІ, на носіях зовнішньої реклами та через соціальні акції до офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня і до реєстрації, що порушує принцип рівності можливостей та ч.2 ст.54 ЗУ «Про місцеві вибори», – розповіла Жанна Чмут.
Експерт ОПОРИ поінформувала про можливість реалізації виборчого права мешканцями тимчасово окупованих територій та основні ризики цьогорічної кампанії. «Вибори, незважаючи на коротку тривалість, будуть насиченими інформаційно та подієво, так як на місцеві вибори припадає найбільша кількість суб’єктів виборчого процесу», – зазначила Жанна Чмут.
Спостереження за місцевими виборами триватиме вересень-жовтень. Роль спостереження полягає в профілактиці порушень та незаангажованій оцінці виборчого процесу. Спостерігачі ОПОРИ слідкують за виборчими комісіями, застосуванням законодавства, адміністративного ресурсу, доступу кандидатів до агітації. За виборами протягом всього терміну кампанії в Житомирській області спостерігають 6 довготривалих спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА.

Интересное

Повідомлення СЕС: у яких районах Житомира вміст шкідливих речовин в повітрі перевищує норму — Новости Житомира

У зв’язку з виникненням на території Житомирської області пожеж фахівцями Держсанепідслужби здійснюється щоденний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря населених пунктів. Про це Житомир.info повідомили в управлінні Держсанепідслужби Житомирської області. «Фахівцями Житомирського міськрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» 2 вересня здійснено дослідження повітря м. Житомира в районі Гідропарку; пл. Визволення, 1; вул. Жуйка, 18; вул.