Последние новости
Главная / Новости / У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною — Новости Житомира

У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною — Новости Житомира

У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною
У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною Сьогодні, 17:25 У Житомирській області почастішали випадки отруєння речовинами, які використовуються в побуті і промисловості та містять спирт.
Про це повідомив прес-центр управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації з посиланням на лікаря відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Анатолія Жданюка.
«У відділенні останнім часом перебували на лікуванні кілька хворих з отруєннями по необережності. Наприклад, 61-річний незрячий житель з Житомирського району потрапив до нас у важкому стані через те, що випив трохи рідини із пляшки, де замість очікуваної мінералки була токсична хімічна речовина. Цього чоловіка лікарі встигли врятувати. А от 67-річного мешканця Андрушівського району, який у своєму гаражі вирішив «розслабитися» та напився гальмівної рідини, – ні. Справа в тім, що отруєння сурогатами алкоголю є надзвичайно небезпечним», – розповів Анатолій Жданюк.
З його слів, після вживання таких спиртовмісних речовин, як денатурат (технічний спирт), одеколони і лосьйони, політура (технічний етиловий спирт із вмістом ацетону), «нігрозин» (морилка для дерева), гідролізний і сульфітний спирти, отримані з деревини, виникають симптоми алкогольної інтоксикації.
Метиловий спирт дуже токсичний, при його потраплянні всередину потрібно терміново проводити лікування, щоб врятувати життя хворому. Навіть невелика кількість цього токсину може заподіяти смерть, – відзначають лікарі.
В управлінні нагадують, що 12 вересня – Всесвітній день надання першої медичної допомоги, який відзначається щороку в другу суботу вересня.
Лікарі розповідають про так звану «золоту годину» після травмування – часу, протягом якого постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Пояснюється це тим, що при виникненні раптових і серйозних ушкоджень організм людини близько години може перебувати у стабільному стані та ефективно підтримувати максимальні компенсаторні функції.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"