Последние новости
Главная / Новости / У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною — Новости Житомира

У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною — Новости Житомира

У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною
У Житомирській області лікарі не змогли врятувати дідуся, який отруївся гальмівною рідиною Сьогодні, 17:25 У Житомирській області почастішали випадки отруєння речовинами, які використовуються в побуті і промисловості та містять спирт.
Про це повідомив прес-центр управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації з посиланням на лікаря відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Анатолія Жданюка.
«У відділенні останнім часом перебували на лікуванні кілька хворих з отруєннями по необережності. Наприклад, 61-річний незрячий житель з Житомирського району потрапив до нас у важкому стані через те, що випив трохи рідини із пляшки, де замість очікуваної мінералки була токсична хімічна речовина. Цього чоловіка лікарі встигли врятувати. А от 67-річного мешканця Андрушівського району, який у своєму гаражі вирішив «розслабитися» та напився гальмівної рідини, – ні. Справа в тім, що отруєння сурогатами алкоголю є надзвичайно небезпечним», – розповів Анатолій Жданюк.
З його слів, після вживання таких спиртовмісних речовин, як денатурат (технічний спирт), одеколони і лосьйони, політура (технічний етиловий спирт із вмістом ацетону), «нігрозин» (морилка для дерева), гідролізний і сульфітний спирти, отримані з деревини, виникають симптоми алкогольної інтоксикації.
Метиловий спирт дуже токсичний, при його потраплянні всередину потрібно терміново проводити лікування, щоб врятувати життя хворому. Навіть невелика кількість цього токсину може заподіяти смерть, – відзначають лікарі.
В управлінні нагадують, що 12 вересня – Всесвітній день надання першої медичної допомоги, який відзначається щороку в другу суботу вересня.
Лікарі розповідають про так звану «золоту годину» після травмування – часу, протягом якого постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Пояснюється це тим, що при виникненні раптових і серйозних ушкоджень організм людини близько години може перебувати у стабільному стані та ефективно підтримувати максимальні компенсаторні функції.

Интересное

Сергій Сухомлин став четвертим кандидатом, який подав документи для участі у виборах мера Житомира — Новости Житомира

 26 вересня перший заступник Житомирського міського голови Сергій Сухомлин подав документи до Житомирської міської виборчої комісії. Сухомлин балотуватиметься на посаду мера Житомира, як кандидат від блоку Петра Порошенка. До цього документи вже подали 3 кандидати на посаду мера. «Ми вже отримали документи від 3-х кандидатів: перший був Кузнецов, вчора документи принесла Наталія Чиж від «Самопомочі», і