Последние новости
Главная / Новости / У Житомирській області на базі райцентру може з’явитися Хорошівська селищна об’єднана територіальна громада — Новости Житомира

У Житомирській області на базі райцентру може з’явитися Хорошівська селищна об’єднана територіальна громада — Новости Житомира

У Житомирській області на базі райцентру може з’явитися Хорошівська селищна об’єднана територіальна громада
На громадських слуханнях, які відбулися 26 серпня у Володарсько-Волинському районному Будинку культури, жителі селища обговорювали два питання – утворення об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у Володарсько-Волинському та перейменування назви селища у рамках виконання закону про декомунізацію.
Про це повідомляє Офіс реформ у Житомирській області на своїй сторінці .
«Володарсько-Волинський селищний голова Валентина Онофріюк поінформувала, що 12 серпня 2015 року Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Житомирщини, відповідно до якого на базі нинішнього району має сформуватися 3 селищні об’єднані територіальні громади – Іршанська, Новоборівська та Володарсько-Волинська. Дві з них рішенням сесії обласної ради від 14 серпня вже утворено. До них відійшло 2 селищні та 5 сільських рад. Решта 14 місцевих рад, включаючи селищну, мають увійти до складу Володарсько-Волинської об’єднаної територіальної громади. Керівник громади зауважила, що об’єднання громад – справа добровільна, але неминуча, адже такий крок – необхідна передумова для децентралізації влади, або передачі повноважень влади з центру на місця. Тому жителі районного центру мають ухвалити правильне рішення, яке стане історичним», – йдеться у повідомленні.
Після тривалої і гарячої дискусії учасники громадського обговорення дійшли згоди – громада Володарсько-Волинського району повинна розвиватися разом у складі територій всіх сільських рад.
Не менш гарячою була розмова і щодо перейменування назви самого селища Володарсько-Волинський у рамках реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Як відомо, смт Володарсько-Волинський увійшло до переліку 66 населених пунктів України, які потрібно перейменувати до 21 листопада. Упродовж останніх двох місяців жителі районного центру – місцеві історики, краєзнавці, інтелігенція, громадські активісти активно обдумували, як назвати селище, але одностайної думки не було. Зрештою, найбільш прийнятним для усіх виявилася назва Хорошів з наголосом на першому складі. Як зауважують дослідники, в цій давній історичній назві багато світла, тепла і сонця. І походження вона має давнє та язичницьке – Хорс, Хорошки.
«Для того, щоб об’єднатися та затвердити назву громади, потрібно пройти багато етапів, починаючи з сесій місцевих рад і закінчуючи Українським інститутом Національної пам’яті та Верховною Радою України. Сесія поки що Володарсько-Волинської селищної ради запланована на найближчий час. Рішення про утворення нової об’єднаної територіальної громади мають ухвалити депутати обласної ради. Чергова сесія обласної ради відбудеться 10 вересня», – зазначає Офіс реформ у Житомирській області.
Як повідомляв , 14 вересня на позачерговій сесії обласної ради були , які об’єднали 45 сільських та селищних рад.

Интересное

В Житомире задержали 16-летнего парня, который украл на рынке 8,5 тыс. грн — Новости Житомира

В Житомире задержали 16-летнего парня, который украл на рынке 8,5 тыс. грн Сьогодні, 09:50 18 сентября на одном из рынков в Житомире злоумышленник похитил 8500 гривень. Об этом сообщила пресс-служба УМВД Украины в Житомирской области. «В Житомирский райотдел УМВД обратилась 53-летняя житомирянка с заявлением о похищении из ее торгового киоска на местном рынке денег. На