Последние новости
Главная / Новости / Житомирстандартметрологія рекомендує не купувати овочі та фрукти на стихійних ринках — Новости Житомира

Житомирстандартметрологія рекомендує не купувати овочі та фрукти на стихійних ринках — Новости Житомира

Житомирстандартметрологія рекомендує не купувати овочі та фрукти на стихійних ринках
Житомирстандартметрологія рекомендує не купувати овочі та фрукти на стихійних ринках Сьогодні, 14:39 Житомирянам рекомендують не купувати овочі та фрукти на стихійних ринках у зв’язку з підвищеним вмістом нітратів, що перевищує можливо допустиму норму. Про це повідомляє прес-служба Житомирського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації.
“Загалом, понад 30% сільськогосподарської продукції мають вміст нітратів, що перевищує допустимий рівень. Складність проблеми у тому, що нітрати — основне джерело азотного живлення, а надлишок цих сполук призводить до важких екологічних наслідків, що впливають на стан здоров’я людини. Оскільки саме у вересні місяці населення масово закуповує плодово-овочеву продукцію на соління, маринування та на зберігання споживачам слід звернути увагу на якість таких продуктів”, – йдеться у повідомленні.
Також у Житомирстандартметрології наголосили, що частина нітратів перетворюється в нітрити (солі азотистої кислоти), які блокують дихання клітин. Зв’язується гемоглобін, збільшується вміст холестерину та молочної кислоти. В результаті постійного надходження в організм, нітрати можуть чинити канцерогенний вплив. Висока концентрація цих речовин призводить до порушення засвоєння вітаміну А, порушує роботу щитовидної залози, серця та центральної нервової системи.
При отруєнні нітратами через 4-6 годин з’являються нудота, віддишка, посиніння шкірних покривів і слизових, пронос. Супроводжується все це загальною слабкістю, запамороченням, болями в потилиці, серцебиттям.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"