Последние новости
Главная / Новости / У навчальних закладах Житомира впроваджуватиметься освітній проект з енергозбереження — Новости Житомира

У навчальних закладах Житомира впроваджуватиметься освітній проект з енергозбереження — Новости Житомира

У навчальних закладах Житомира впроваджуватиметься освітній проект з енергозбереження
У містах-партнерах Житомирського консорціуму (Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський) впроваджуватиметься освітній проект у рамках виконання меморандуму про співпрацю між консорціумом на чолі з Житомирською міською радою та проектом українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах». 18 вересня у Житомирській міській раді пройшла координаційна нарада щодо реалізації освітніх проектів з енергозбереження у містах Житомирського консорціуму. У нараді взяли участь директори, завідуючі шкіл та садочків, представники управління освіти міської ради, працівники муніципалітетів міст-членів консорціуму на чолі з м. Житомиром, фахівці проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». Про це інформує управління по зв’язках з громадськістю міської ради . Головна мета освітнього проекту з енергозбереження – впровадити енергоменеджмент у школах, інтегрувати тему енергоощадності у шкільний побут, сформувати відповідальну поведінку у всіх користувачів. «Маємо широко залучати дітей та молодь до питань, пов’язаних з ощадливим та раціональним використанням енергетичних ресурсів, і так формувати нове покоління, яке по-іншому буде ставитися до питань енергозбереження», – зазначив перший заступник міського голови Сергій Сухомлин. Як повідомила Світлана Ковтуненко, заступник начальника управління освіти міської ради, заходи з енергозбереження активно впроваджуються в закладах освіти міста. Цьогоріч до опалювального сезону в 37 навчальних закладах Житомира буде встановлено модернізовані теплові лічильники з модемами, які відображатимуть показники лічильника на відстані. У 13 закладах освіти, які мають котельні, замінено вікна. В школах міста проводиться просвітницька робота з питань енергозбереження. В містах Житомирського консорціуму планується розпочати освітній проект у навчальних закладах за наступними напрямками: -впровадження в навчальний процес питань пов’язаних з енергозбереженням та енергоефективністю; -проведення навчань для завгоспів навчальних закладів з питань енергетичного менеджменту, моніторингу та фасіліті менеджменту; -порівняння показників споживання енергетичних ресурсів навчальними закладами міст консорціуму із застосуванням системи бенчмаркінгу для визначення найбільш енергоефективних закладів; -розробка механізмів із стимулювання колективів навчальних закладів та окремих осіб за отриманні показники економії енергетичних ресурсів. Фахівці проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» наголошують: система освіти – це найбільший спектр використання енергетичних ресурсів, тому саме тут знаходиться найбільший резерв економії. Нагадаємо, завдяки співпраці з фондом GIZ у Житомирі вдалося запровадити систему енергетичного менеджменту з моніторингом споживання енергетичних ресурсів, а також провести енергоефективну термореновацію будівлі дитячого дошкільного закладу №63 за європейськими стандартами.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"