Последние новости
Главная / Новости / «Комуналка» «з’їдає» половину бюджету українських родин – опитування | Новости Житомира

«Комуналка» «з’їдає» половину бюджету українських родин – опитування | Новости Житомира

«Комуналка» «з’їдає» половину бюджету українських родин – опитування Сьогодні, 10:57 Уряд продовжує приводити тарифи на ЖКП в Україні до економічно-обґрунтованого рівня. Щоб громадяни змогли оплатити «комуналку», влада ввела субсидії, які вже цьогоріч чекає скорочення. Так, на сплату ЖКП громадяни витрачають половину сімейного бюджету.
Як відомо, за вимогою Міжнародного валютного фонду тарифи на ЖКП в Україні приводять до економічно-обгрунтованого рівня. Так, у минулому році було прийнято рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, яке проходитиме в декілька етапів.
З початком підвищення тарифів, уряд активно впроваджував систему субсидіювання. Так, на початок цього року, в Україні субсидіями були забезпечені третина домогосподарств.
Проте, витративши кругленьку суму на житлові субсидії, уряд шукає шляхи позбавлення частини отримувачів пільг на оплату ЖКП. Адже окрім підвищення тарифів на світло та воду, тариф на газ у 3600 грн за тис. куб. від квітня підвищиться щонайменше на 500 грн. Причому, найбільш суттєвим, буде подорожчання теплової енергії, оскільки очікується різке зростання вартості саме природного газу, який відпускається для цих потреб. Також, до середини 2017 року вартість природного газу – рівноцінною імпортній ціні.
За результатами опитування, що проводилося з 1 по 8 лютого виданням “Україна комунальна”, комуналка забирає половину сімейного бюджету.
Згідно з результатами, більшість опитаних 58% відзначили, що на оплату ЖКП доводиться віддавати від 30% до 50% сімейного бюджету, ще 23% зазначили рівень витрат на «комуналку» на рівні 15-30%. Поміж тим, 11% респондентів витрачають на оплату «комуналки» до 15% у зв’язку з тим, що отримують субсидію. І 5% опитаних читачів взагалі не сплачують за спожиті житлово-комунальні послуги.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"