Последние новости
Главная / Новости / Переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах через буквоїдство ЦВК — Новости Житомира

Переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах через буквоїдство ЦВК — Новости Житомира

Переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах через “буквоїдство” ЦВК
Переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах через “буквоїдство” ЦВК Сьогодні, 14:07 Тимчасові вимушені переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах лише після завершення бойових дій і за офіційним місцем реєстрації.
Відповідне рішення Центральної виборчої комісії опубліковане у четвер, 10 вересня, на запит голови партії “Відродження” Володимира Пилипенка.
Із тексту відповіді ЦВК випливає, що переселенці зможуть взяти участь в голосуванні на місцевих виборах тільки після завершення бойових дій і тільки за своїм офіційним місцем реєстрації. У своїй відповіді ЦВК посилається на чинні закони.
Однак серед цих законів, як відомо, закон про місцеві вибори, про державний реєстр виборців, але ігнорує норми спеціального закону про переселенців – “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, стаття 8 якого прямо говорить, що внутрішньо переміщена особа реалізує своє право голосу на місцевих виборах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси”, – пояснив нардеп.
У законодавстві дійсно існує правова колізія, коли норми спеціального закону про переселенців дають їм право голосу на місцевих виборах, в той час як виборчий закон цих людей ігнорує.
ЦВК, яка фактично самоусунулась від вирішення цього питання, рекомендує взяти на себе відповідальність Верховній Раді.
Джерело статті: ТСН

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"