Последние новости
Главная / Новости / Микола Рудченко: Житомирщино, про тебе є кому подбати. — Новости Житомира

Микола Рудченко: Житомирщино, про тебе є кому подбати. — Новости Житомира

Микола Рудченко: “Житомирщино, про тебе є кому подбати”.
Микола Рудченко: “Житомирщино, про тебе є кому подбати”. Сьогодні, 16:39 Політики, які йдуть на вибори, намагаються сподобатися якомога ширшому загалу виборців. Деякі з них обіцяють усім і усе. А коли діло доходить до конкретики і бажання почути від бажаючих сісти у крісло депутата ідей та чітких і правильних кроків у порятунку країни – виникає політичний колапс. Легко звинувачувати колишню владу, сидіти і чекати допомоги від усього світу. Важче закатати рукава і приступити до діла. Варто вже зрозуміти: за нас нашу роботу ніхто не зробить. Безглузда балаканина, яка триває останніми роками, призвела до того, що люди опинилися на межі зубожіння, задихаються від безграмотних дій державних мужів, комунальних тарифів та зневіри у завтрашньому дні. Якщо офіційний Київ не може дійти ладу, то що вже говорити про регіони та невеличкі населені пункти, де спостерігається ще більша невизначеність та апатія. Останні соки висмоктує війна на Сході. Простому українцю ніде правди шукати, він вкотре розраховує на власні сили і не довіряє державній системі, яка вже давно оповита корупційним павутинням.
Настав саме той момент, коли потрібно чітко усвідомити: ми не маємо права на фатальні помилки. Досить. Вже пережили не один стрес, і Україну розхитують як ззовні, так і зсередини. Тому і надзвичайно висока ставка місцевих виборів 25 жовтня. Та от тільки дивну передвиборчу кампанію ведуть більшість політичних партій: обіцяють і ворога у війні зупинити, і економіку відродити, і гривню стабілізувати. Хоча усі ми розуміємо: ну не може депутат чи мер міста за справи загальнодержавні відповідати. А от хто, наприклад, відремонтує школу, наповнить усім необхідним сільський ФАП, прибере сміття чи каналізаційну мережу полагодить? На ці питання не поспішають відповідати обличчя з дорогих бігбордів.
Натомість вже багато років тримає руку на пульсі проблем жителів області Народна Партія та її незмінний голова Микола Рудченко. Ця людина не потребує представлень. За нього вже багато років поспіль говорять його добрі і такі потрібні справи. Він неодноразово відстоював інтереси своїх земляків. Домігся будівництва багатьох соціальних об’єктів, газифікації населених пунктів та втручався у конфліктні ситуації, якщо мова йшла про незаконно скривджених. І усе це відбувається не за місяць до виборів, а постійно.
Микола Рудченко іде на вибори разом із народниками, бо знає: ще можна багато чого повернути і відродити. Головне – ефективні, кваліфіковані кадри і праця… важка, кропітка і щоденна.
– Миколо Миколайовичу. Цьогорічні жовтневі вибори надзвичайно відповідальні, адже, зважаючи на децентралізацію, яка впроваджується в Україні, особлива надія і сподівання на керівників, які представлятимуть інтереси громад на місцях. Якою буде ваша оцінка запровадженої реформи?
– Я завжди підтримую реформи, які покликані зробити життя людей комфортнішим та змістовнішим. Коли зростає заробітна плата, коли будуються нові об’єкти, створюються нові робочі місця – це і є запорука успішного життя наших земляків. А от коли реформи проводяться заради звітності перед міжнародними фондами, то я вважаю це цілковитим безглуздям. Не можна так бездумно перекроювати адміністративно-територіальний устрій країни. Хоче влада забезпечити громади ефективним самоврядуванням та надати більше повноважень – нехай запровадить, скажімо, пілотний проект на базі кількох населених пунктів і подивиться, як змінилося життя у них через півроку. Які огріхи, які підводні течії, над чим варто ще попрацювати. А так в Україні із більше 600 районів планують лишити 140. Із 25 областей зробити 8. У Житомирській області об’єдналося 9 громад. Якою буде доля цього експерименту – невідомо. Я вважаю це дорогою в нікуди. Чим менша кількість громад – тим легший контроль, чи не так? То про яку децентралізацію іде мова? Це ж відверта централізація. Бездумні реформи нашвидкуруч іще більше укорінюють практику, що ніхто ні за що не відповідає.
– Ви усе своє життя присвятили Житомирщині, знаєте її біди і радощі, вболіваєте за рідну землю незалежно від того, яку посаду займаєте. На вашу авторитетну думку, що гальмує соціально-економічний розвиток нашого регіону та які питання по життєзабезпеченню повинні бути вирішені негайно?
– Успіх прийде тоді, коли до керівництва прийдуть господарі, які до того ж є патріотами свого краю. Вони відразу ж побачать, де і які є резерви та як їх реалізувати. Наприклад, кошти, які область заробляє, використовуються нераціонально. Житомирщина щорічно заробляє додаткових 250-300 мільйонів, але цього перевиконання не відчувають на місцях. Тому при розподілі грошей варто враховувати проблеми усього регіону, а не окремих територіальних одиниць. Безумовно, з урахуванням потреб підприємств обласного центру, послугами яких користуються жителі з інших міст та районів, як от, наприклад, трамвайно-тролейбусного управління. Не в повній мірі використовуються також можливості народних депутатів від Житомирщини по залученню додаткових субвенцій. Адже у минулі роки понад 200 мільйонів гривень щорічно додатково надходили до обласного бюджету. Розумію, іде війна, але життя триває, і ми повинні подбати про людей і підтримати регіон.
Впевнений, що сьогодні ми повинні згуртуватися навколо будівництва такого важливого для області онкодиспансеру. Якби щороку цей медичний заклад отримував постійну фінансову підтримку, ми уже б мали високоякісний центр порятунку людських життів. Адже Житомирщина – чорнобильський регіон, і, на превеликий жаль, здоров’я наших людей погіршується з кожним роком. На це впливає багато чинників, та головним лишається відгомін ядерного лиха, яке пережила наша країна. До речі, я планую і надалі захищати своїх земляків та домогтися збереження за ними чорнобильських пільг і відповідного статусу постраждалих земель. Інакше і бути не може, Народна Партія завжди була принциповою у цьому питанні.
– Ніхто з нас не міг колись подумати, що буде жити у стані війни. Тисячі забраних життів, загублених доль, понівечена інфраструктура та підірвана економіка. Війна щодня б’є по кишені українців, які і так ледь зводять кінці з кінцями. На вашу думку, що потрібно негайно зробити для того, аби припинити кровопролиття та відновити мир в країні?
– По життю звик називати речі своїми іменами, тож і події на сході нашої країни – ніщо інше, як війна. АТО її називають ті, у кого не вистачає сили волі усвідомити, як зупинити це жахіття. На моє глибоке переконання: чим раніше усі сторони конфлікту дійдуть згоди – тим менше буде загиблих людей та спотворених фактів. Тим швидше родини возз’єднаються зі своїми годувальниками і настане мирне життя. Держава і місцева влада повинні підтримати учасників АТО, аби ті на мирній землі почувалися комфортно. Наші воїни – герої, і про це варто пам’ятати.
Пригадую події у Криму. І досі спілкуюся зі знайомими, які не з власної волі стали учасниками розгорнутого кримського сценарію і усіх подальших подій, які і призвели до відмежування від України півострова. Вони жалкують, що свого часу повірили в обіцяне, і ладні на все, аби повернутися до колишнього життя у складі України. Народники і я особисто не стояли осторонь буремних подій і першими поїхали до Криму з гуманітарною допомогою. Я особисто допомагаю військовослужбовцям та їх сім’ям, бо для мене немає чужого горя. Війна – наш спільний біль, і цю рану лікувати нам усім разом потрібно. Я вірю у закінчення війни, я вірю у здоровий глузд тих, від кого це напряму залежить.
– Усі ми хочемо кращого життя, аби країна вийшла із кризового стану і розквітла. Та кому повірити виборцю? Як не помилитися і вкотре не бути ошуканим?
– Зараз критикують усіх: від президента до парламенту, від Кабінету Міністрів до місцевої влади. Але навряд чи щось змінить президент чи прем’єр, якщо на місцях керуватимуть, м’яко кажучи, бездарі. Люди добрі, мої дорогі земляки, закликаю вас прийти на вибори 25 жовтня. Ані я, ані мої однодумці ніколи не втрачали надії, що можна повернути шану поліському краю, а її мешканцям – достойний рівень життя. Народна Партія має чітку програму дій розвитку територіальних громад. Житомирщино, про тебе є кому подбати. Моя команда – це люди принципові, амбітні та справжні професіонали. Відроджувати область повинні ті, хто її знає, любить і поважає. Не втрачаймо віру у власні сили, і нехай на виборах 25 жовтня переможе здоровий глузд. Результат виборів, а з ним і ваше майбутнє – лише у ваших руках.
Автор статті: Оксана Кропивницька
Джерело статті: Народний тижневик “Субота”

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"