Последние новости
Главная / Новости / Палеонтологи знайшли у Африці скамянілі рештки сухопутної риби, яка жила 360 мільйонів років тому — Новости Житомира

Палеонтологи знайшли у Африці скамянілі рештки сухопутної риби, яка жила 360 мільйонів років тому — Новости Житомира

Палеонтологи знайшли у Африці скам’янілі рештки “сухопутної” риби, яка жила 360 мільйонів років тому
Палеонтологи знайшли у Африці скам’янілі рештки “сухопутної” риби, яка жила 360 мільйонів років тому Сьогодні, 14:31 Рештки найдавнішої риби-целаканта, яка могла певний час проводити на суші та жила понад 360 мільйонів років тому, знайшли південноафриканські і американські вчені в ПАР. Як йдеться у їхній доповіді, скам’янілі рештки знайшли в гирлі однієї із річок.
Це означає, що риба метала ікру на мілководді, як і багато її нащадків наразі.
Роберт Гесс із університету Чикаго і його колеги здійснили своє відкриття випадково – перші скам’янілості їм показали будівельники, що прокладали дорогу біля берегів сезонної річки на сході ПАР.
Коли вчений побачив ці рештки, він зібрав команду з палеонтологів і впродовж декількох місяців вивчав місцину. Наслідком цих тривалих пошуків стало відкриття декількох десятків скам’янілих рештків стародавніх лопастеперих риб, що збереглися дуже добре.
У цих риб були потужні плавці та своєрідні “плечі” і “таз”, що дозволяли їм періодично випливати на сушу і переповзати в сусідні водойми. У цьому їм так само допомагали примітивні легені, що дозволяли рибі насичувати тіло киснем під час таких прогулянок.
Джерело статті: ТСН

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"