Последние новости
Главная / Новости / Закордонний паспорт — за 170 гривень і ні копійки додатково. — Новости Житомира

Закордонний паспорт — за 170 гривень і ні копійки додатково. — Новости Житомира

Закордонний паспорт – за 170 гривень і ні копійки додатково.
Закордонний паспорт – за 170 гривень і ні копійки додатково. Сьогодні, 11:14 Чиновника оштрафували на 12 тисяч гривень за відмову видати заявникові закордонний паспорт за 170 гривень Українці досі переплачують за оформлення паспорта для виїзду за кордон. Цього разу це офіційно встановив Харківський окружний адмінсуд. Він визнав неправомірними дії працівників тамтешнього управління Державної міграційної служби, що відмовилися видати заявникові закордонний паспорт за 170 гривень.
Ігор Капустянський (нині він служить у зоні АТО. — Ред.) за два роки в судах різних інстанцій обстояв право оформити паспорт за встановленою законом ціною (а це 170 гривень держмита), без сплати додаткових платежів. Однак у Міграційній службі Харківщини вперто відмовлялись видати йому документ за такі гроші. Тому Ігор Капустянський звернувся до Харківського окружного адміністративного суду, який і визнав його слушність.
Тепер начальник Головного управління ДМС у Харківській області В’ячеслав Гузь має сплатити 12 тисяч 180 гривень штрафу і видати заявникові паспорт протягом місяця. Нагадаємо, це вже не перше рішення суду про те, що документ для виїзду за кордон має коштувати 170 гривень. Та чи можемо ми отримати його за такою ціною, не оббиваючи пороги судів? Про це — у розмові газети “Експрес” з експертом Центру політико-правових реформ Віктором Тимощуком.
— Скільки українці платять сьогодні за оформлення закордонного паспорта? — Називатиму приблизні цифри, бо вони постійно змінюються через зростання додаткових платежів. Українцям за паспорт нині треба викласти від 600 до 1000 з гаком гривень.
Люди сплачують 170 гривень держмита (у разі термінового оформлення — 340 гривень). Ще близько 300 гривень із заявників беруть за бланк з електронним чипом (без чипа — трохи менше), майже 90 гривень — за послуги Державної міграційної служби, від 50 до 150 гривень – за страхування і близько 15 гривень -— за довідку про брак чи наявність судимості.
Якщо ж виготовляєте паспорт через посередника — державне підприємство “Документ”, то мусите заплатити ще й за його послуги 350 гривень. Усі перелічені платежі, крім держмита, незаконні. Це ще два роки тому встановив Верховний Суд України. До слова, часто Державна міграційна служба створює штучний дефіцит бланків закордонних паспортів, і заявники неофіційно доплачують за послуги із пришвидшення оформлення документа. Тож багатьом він коштує близько 2000 гривень, це взагалі кримінал.
— Скільки українці мали б платити за оформлення закордонного паспорта?
— Відповідно до закону – лише 170 гривень держмита. Нас же змушують платити ще й за послуги Державної міграційної служби і за бланк. Верховний Суд визнав: це оплата того самого, що вже охоплює держмито, а отже, ці платежі незаконні. В усьому цивілізованому світі люди, оформляючи паспорт, сплачують єдиний платіж. До речі, коли ми досліджували питання вартості бланка, то з’ясували, що він у нас удвічі дорожчий, ніж у європейських країнах. Міністр внутрішніх справ Аваков назвав ціну бланка (з чипом) 15 євро, керівник поліграфкомбінату “Україна” – 13,5 євро.
А у Європі вона становить максимум 6 – 8 євро. Питання: чому в нас удвічі дорожче? Очевидно, через корупцію або через дуже погане господарювання. Явним же криміналом є функціонування ДП “Документ” у цій сфері. Тому що його діяльність ніяк не узгоджена із законодавством і прямо суперечить закону про адміністративні послуги, який забороняє надання послуг підприємствами.
— Але виходить, що бланк навіть за європейською ціною перевищує суму держмита!
— Зрозуміло, якщо нині виготовлення бланка біометричного паспорта чи інші послуги потребують більших ресурсів, розмір держмита слід підвищити до відповідного рівня. Скажімо, до 250 – 300 гривень. Це був би єдиний законний вихід зі ситуації.
Але, як бачимо, держава не має бажання давати тут лад і домагатись прозорості у цій сфері. Бо хтось має зиск з усіх тих переплат та корупційних схем. — Чи можуть українці отримати паспорт, сплативши лише держмито й не поневіряючись судами?
— Без суду зробити це непросто. Але можете замовити паспорт з оплатою лише державного мита. Потім – отримати письмову відмову через несплату додаткових платежів. Тоді – сплатити платежі, а точніше – побори, що їх від вас вимагають. Коли ж отримаєте паспорт, можете через суд вимагати компенсації зайве сплачених платежів і моральної шкоди. Це варто робити задля того, щоб навчити державу й чиновників жити за законом.
Джерело статті: Житомир-Експрес

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"