Последние новости
Главная / Новости / Новопризначений голова Дергеокадастру у Житомирській області почав роботу з пошуку земель для бійців АТО — Новости Житомира

Новопризначений голова Дергеокадастру у Житомирській області почав роботу з пошуку земель для бійців АТО — Новости Житомира

Новопризначений голова Дергеокадастру у Житомирській області почав роботу з пошуку земель для бійців АТО  
20 серпня новопризначений голова Дергеокадастру у Житомирській області Максим Глушаниця ініціював зустріч з волонтерами та представниками громадських організацій, які допомагають бійцям АТО оформлювати землю.
За словами громадської активістки і волонтера Ірини Коцюби, наразі є велика проблема з виділенням земель – усю роботу саботують чиновники на місцях.
«Проблема у тому, що чиновники на місцях не хочуть допомагати хлопцям. Земля є, її вистачає, але давати її не хочуть. От зокрема була ситуація: двоє бійців у червні написали заяви на виділення земельних ділянок під ведення сільського господарства в Олевському районі. Всі ми знаємо, що це за район і яка «золота» там земля. Проте, вони вирішили спробувати. Земля була вільна, заяви прийняли, але через місяць їм прийшла відмова. Як виявилося, за 20 днів цю землю встигли оформити на себе «прості» громадяни з Рівненщини. Такі випадки непоодинокі. Та ж ситуація на Овруччині та Ємільчинщині. Сподіваємося з приходом нового голови Держгеокадастру в майбутньому подібних випадків не буде», – сказала Ірина Коцюба.
Під час зустрічі з активістами Глушаниця зазначив, що для нього наразі пріоритетом є питання виділення землі військовим, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції та сім’ям загиблих бійців:
«З метою гарантування соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей передбаченого Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Держземагентством України ініційовано заходи стосовно реалізації громадянами України – військовослужбовцями ЗСУ, МВС України, СБУ та інших військових формувань, які беруть участь в АТО, їх конституційних прав на безоплатне отримання земельних ділянок із земель запасу державної (комунальної) власності. Згідно ЗКУ кожен українець має право отримати безкоштовно 5 земельних ділянок: для ведення фермерського або особистого селянського господарства (до 2 га), для ведення садівництва (не більше 0,12 га), для будівництва (від 0,10 до 0, 25 га), для індивідуального дачного будівництва (не більше 0,10 га), для індивідуального дачного будівництва (не більше 0,10 га), для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га). Нехай не кажуть, що немає землі – це просто у деяких чиновників немає бажання її шукати. Наразі ми намітили перші кроки по пошуках землі серед користувачів – державних підприємств. Потім після проведення повної інвентаризації земель буде легше знаходити вільні ділянки. Але головне – почати», – повідомив новий керівник Держгеокадастру в Житомирській області.
Максим Глушаниця також зазначив, що планує ініціювати створення робочої групи при ОДА, у яку ввійдуть представники громади та волонтери, для пошуку вільних земель по всій Житомирській області.
“>
“>
“>
“>
“>
Прес-служба Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"