Последние новости
Главная / Новости / Вчені знайшли фалангу пальця предка людини — Новости Житомира

Вчені знайшли фалангу пальця предка людини — Новости Житомира

Вчені знайшли фалангу пальця предка людини
Вчені знайшли фалангу пальця предка людини Сьогодні, 16:50 Іспанські вчені виявили в Олдувайській ущелині (Танзанія) фалангу мізинця, яка очевидно належала перехідному типу між людиноподібними мавпами і Homo Sapiens. Справа в тому, що фаланга була занадто прямою. Це свідчить про розвиток дрібної моторики у свого володаря. Подробиці про знахідку опубліковані в журналі Nature Communications.
Археологи з Мадридського інституту людської еволюції в Африці на чолі з Мануелем Домінгесом-Родріго зробили дуже рідкісну знахідку. Кістки рук взагалі зберігаються гірше, ніж черепа, і вже тому знайдена фаланга дуже важлива. Але справа не тільки в цьому. Стародавній мізинець, чий вік оцінюється в 1,8 мільйона років, відразу ж породив багато питань. По-перше, виходячи з розмірів фаланги, вчені припускають, що зріст її власника становив близько 160 см (п’яти футів, дев’ять дюймів), що досить дивно для такої стародавньої істоти.
Для прикладу, Homo Habilis, один з попередників стародавньої людини, мав зріст менше метра – в три фути. Мізинець навряд чи належав Homo Habilis і з іншої, ще більш дивовижної причини – фаланга занадто пряма. Справа в тому, що практично всі людиноподібні істоти, що жили в той час, все ще мешкали на деревах, і тому пальці у них були куди більш зігнутими, ніж у тих істот, які перемістилися на землю. У них вже була більш розвинена дрібна моторика, яка дала їм можливість виробляти знаряддя праці, що, у свою чергу, сприяло подальшому розвитку дрібної моторики. Отже, володаря мізинця треба шукати серед інших стародавніх істот, що виготовляли знаряддя.
На сайті The Conversation були проаналізовані різні “кандидати” і висловлено припущення, що найімовірніше це був або Homo Rudolfensis або ж Homo Ergaster. Обидві ці істоти жили приблизно в цей час і, очевидно, вже вміли виготовляти знаряддя. Проблема, щоправда, полягає в тому, що жоден з них поки не знайдений в Олдуваї. Втім, знахідки як в самому Олдуваї, так і в інших місцях Танзанії і сусідньої Кенії ще вочевидь не закінчилися.
Джерело статті: Газета.ua

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"